Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

52 inçlik dokunmatik LCD

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348180 05-01-2008 07:36 GMT-1 saat    
52 inçlik dokunmatik LCDLG Philips, 7 Ocak'ta Las Vegas'ta başlayacak olan Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES), 52 inç genişliğinde çoklu-dokunmatik ekran özelliğine sahip yeni LCD ekranını görücüye çıkartıyor.

Reklam ve diğer ticari amaçlı kullanımlar için tasarlanan ve sahip olduğu kızılötesi algılayıcılar ile etkileşimi sağlayan yeni LCD ekran, dokunmaya 90 Hz hızında tepki verirken, çözünürlük olarak da 1920x1080 Full HD kalitesini destekliyor. Fuarda bu ürünün yanı sıra, 32 inç, 42 inç, 47 inç ve 84 inçlik modellerini de sergileyeceğini açıklayan LG Philips, 84 inçlik modelin dört tane 42 inçlik ekranın birlikte, tek ekran gibi hareket etmesi ile oluşturulacağını belirtti.

LG Philips'in 52 inçlik son ürünü, kullanıcılara her iki eliniaynı anda kullanarak işlem yapma olanağı tanırken, el yazısı tanıma özelliğine de sahip bulunuyor. Bunun yanı sıra; yeni ekranların bazılarında yansımayı önleyen arka alan aydınlatması ile doğrudan güneş ışığı altında dahi görüntünün izlenebilmesini sağlayan LG Philips, 47 inçlik modelinde, ışığı ekrana farklı yollardan göndererek, ekran karşısında farklı açılarda bulunan üç ayrı kullanıcıya, farklı görüntüler gösterebiliyor.

LCD, 5 YIL İÇİNDE PLAZMA'YI GEÇEBİLİR

LCD ekran üreticileri, plazma ekranlar ile yarış içinde olan LCD ekranların, bu pazardan daha fazla pay alabilmesi için çalışmalarını, birden fazla ekranın birlikte kullanılıp daha büyük ekranlar yaratılmasına olanak sağlayan incelikte ve genişlikte ürünler üretme üzerine yoğunlaştırıyor. Bu yöndeki çalışmaları değerlendiren pazar araştırma kurumları, LCD ekran tarafındaki gelişmelerin bu hızla devam etmesi durumunda; 5 yıl sonra, LCD satışlarının, plazma satışlarının önüne geçeceği yorumunda bulunuyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <