Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Piyasa sahte cep telefonu kaynıyor.!

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348213 27-01-2008 10:47 GMT-1 saat    


Uzakdoğu'da üretilen cep telefonlarına orijinal marka logoları basarak yapılan sahtecilik üzerine, yetkililerin konuyla ilgili çalışma başlattı bildirildi. Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Murat Dursun, tüketicilerin cep telefonu alırken dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Ucuz olması nedeniyle herkesin Çin ürünlerine rağbet etmesi sahtekârların da iştahını kabarttı. Yurt içinden mi, yoksa dışarıdan mı organize edildiği henüz tam anlaşılamayan sahte cep telefonlarıyla ilgili olarak MOBİSAD Başkanı Murat Dursun, bazı ünlü telefon markalarının yeni modellerinin çıkmamasına rağmen, sahtelerinin piyasaya sürüldüğünü söyledi. Bu modellerin gerçekte hiç üretilmediğinin altını çizen Dursun, tüketicilerin yeni çıkan telefonlara karşı çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Özellikle çift hatlı telefonlarda yapılan sahtecilikte, Çin'de kolaylıkla üretilen cep telefonlarına, uluslararası markaların logolarının vurulduğu iddia edildi.

MOBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi Caner Özgül, sahte telefon satanların fatura kesmediklerini ve ürünlerin garanti belgesi, kullanma kılavuzu gibi belgelerle daha inandırıcı hale getirildiği belirtildi. "Genelde telefonların IMEN numaraları da sahte oluyor." diyen Özgül, yıllar önce kullanılmış eski tip telefonların IMEI numaralarını kullandıklarını açıkladı. Özgül, kutu üzerindeki IMEI numarası ile cep telefonunda #06# yaptığınız zaman çıkan numaraların sahte telefonlarda farklı olduğunu söyledi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <