Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

72 şehire BBG kamerası

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348221 03-02-2008 16:05 GMT-1 saat    


PKK'nın askerleri ve sivilleri hedef alan hain eyleminden sonra Diyarbakır'a kurulması planlanan Kent Güvenlik Yönetim Merkezi (MOBESE) Projesi'ne hız verildi. Kaynak yetersizliği nedeniyle ihalesi 3 kez iptal edilen MOBESE'nin birkaç ay içinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Diyarbakır Valiliği döneminde projeyi başlatan Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala'da devreye girdi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyarbakır İl Özel İdaresi'ne 2 milyon YTL'lik ödenek yolladı.

24 SAAT İZLENECEK

Özel İdare'den sağlanacak kaynakla yapılacak ihalenin 5 milyon YTL'yi bulacağı ifade ediliyor. Yapılacak dördüncü ihaleden sonra 700 bin nüfuslu kentin kavşak, cadde ve sokaklarına 360 güvenlik kamerası yerleştirilecek. Polise ve askere ait tesisler, lojmanlar, kamu binaları gibi şehrin "kritik" ve "hassas" noktaları 360 kamera tarafından 24 saat gözetlenecek. Polis, bu sayede "algılanması" zor güvenlik tehditlerini tespit edecek ve genel asayiş ve huzuru sağlayacak. MOBESE ülke çapında yaygınlaştırılıyor. 74 il ve 42 ilçe emniyet müdürlüğü Ankara'dan MOBESE talebinde bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğü 2008 yılı bütçesinden MOBESE için 20 milyon YTL ödenek ayırdı. 10 milyon YTL'lik te ek ödenek tahsisi planlanıyor.

2007'DE 25 MİLYON YTL MOBESE

ilk olarak megakent İstanbul'da kuruldu. İstihbarat Daire Başkanlığı'nca geliştirilen sistemin İstanbul'a maliyeti 24 milyon YTL oldu. Genel Müdürlük, MOBESE için İl Özel İdareleri'nden kaynak ayırtan 16 kente 2006'da 15 milyon, 2007'de ise 54 il ve ilçeye 25 milyon YTL ödenek gönderdi. Genel bütçeden ayrılan MOBESE ödeneklerinin her yıl için 60 milyon YTL olması öngörülüyor. Bugüne kadar İstanbul, Balıkesir, TekirdağÇorlu ve Isparta'da MOBESE faaliyete geçirildi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <