Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yahoo Microsoft teklifini düşük buluyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348228 10-02-2008 12:41 GMT-1 saat    
Yahoo'nun, geçtiğimiz hafta Microsoft'tan gelen 45 (artık 42) milyar dolarlık teklifi düşük buldu. Yahoo hissedarlarının içinde "Google" adı da telaffuz edilen seçenekleri düşündükleri söylentisi dolaşıyor.Haberlere göre Yahoo, Microsoft'un hisse başına 31 dolara denkgelen teklifi için, hisse başına 40 doların altındaki bir teklifi kabul etmek istemediği yanıtını verebilir. Bu, Ocak ayı hisse değerinin iki katı demek ve böyle bir birim rakam, toplamda 51.1 milyar dolar anlamına geliyor. Bir dedikodu da Yahoo'nun Google'la da görüşebileceği.

Microsoft'un Yahoo'yu satın alma teklifi geçen hafta devler arasında "alırsın-alamazsın" atışmasını getirmişti. Önce Google tarafından Microsoft'un Yahoo'yu satın almasının tekelleşmeye gideceği ve bu nedenle yasal organların harekete geçmesi gerektiği açıklaması geldi. Bu sırada Google'ın da Yahoo'yu almak isteyeceği, en azından işbirliğine gideceği söylentisi çıkmış olmalı ki Microsoft esas Google'ın Yahoo'yu alamayacağını söyledi. Microsoft, online reklam pazarının büyük kısmını elinde tutan Google'ın tekelcilik karşıtı yasalar gereği Yahoo'yu alamayacağını belirtmişti.

Konunun uzmanları ise Yahoo-Google veya başka bir müşteriyle birleşmesi olasılığını düşük buluyorlar. Kaynaklara göre Yahoo yönetiminin niyeti pazarlığı kızıştırıp Microsoft'un cebini biraz daha hafifletmek. Ancak hisse başı 40 dolar, toplamda 50 milyar dolar gibi rakamlar da aşırı bulunuyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <