Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Türk Telekom'da e-fatura dönemi başlıyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348231 10-02-2008 12:50 GMT-1 saat    
Türk Telekom'un Maliye Bakanlığı tarafından onaylanan "e-fatura" projesi ile internet üzerinden alınacak elektronik faturalar, Maliye tarafından "kıymetli evrak" olarak kabul edilecek. Ayrıca "e-fatura" sayesinde yılda 4 bin 200 ton kağıt tasarrufu sağlanacak ve 100 bin ağaç dikilecek.Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, Maliye'den "e-fatura" için ilk onayı alan şirket olan Türk Telekom'un 1 Şubat 2008 tarihinden itibaren her ay 23.5 milyon müşterisi için ikişer nüsha bastırdığı faturaları elektronik ortamda göndereceği ve arşivleyeceği bildirildi.

Böylece isteyen müşterilerin faturalarını elektronik olarak almaları ve aynı zamanda fatura tutarlarının ve son ödeme tarihlerinin her ay kendilerine SMS yoluyla bildirilmesi sağlanırken, Türk Telekom da faturaları daha güvenli bir ortamda saklama, takip etme ve gerekli durumlarda hızlıca erişme imkanlarına kavuşacak.

Faturalarını e-fatura şeklinde almak isteyen müşterilerin 444 1 444'ü araması yeterli olacak. Açıklamaya göre, her ay Türk Telekom'un faturalarının baskısında aylık 125 tonu şirket kopyası, 125 tonu müşteri kopyası ve 100 tonu zarf olmak üzere toplam 350 ton birinci hamur kağıt kullanılıyor.

E-fatura hizmeti sayesinde ilk aşamada Türk Telekom'un kendi arşivleri için bastığı faturaların elektronik ortama geçmesiyle her yıl yaklaşık 24 bin adet çam ağacına denk gelen 1500 ton kağıt tasarruf edilmiş olacak. Müşteri kopyalarının da isteğe bağlı olarak elektronik ortama taşınması ile bu rakam yaklaşık üç katına çıkarak 4bin 200 ton kağıda ulaşacak. Bir yıl içinde faturaların elektronik olarak gönderilmesi sonucunda tasarruf edilecek ağaç sayısından daha fazla sayıda ağacın dikimini yapacak olan Türk Telekom, Türkiye'de 2008 yılı sonuna kadar 100 bin ağaç dikecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <