Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Microsoft'tan dokunmatik masa

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348309 09-03-2008 17:26 GMT-1 saat    


Microsoft, insan ve makine arasındaki bariyeri inceltmek istiyor ve CeBIT 2008'de geleceğin oturma odası PC'sini tanıtıyor. Surface ismindeki bilgisayar-masa, bu sene içinde multimedya uygulamaları ile olan etkileşimde bir devrim yaratacak.

Surface'in arkasında Windows Vista yüklü orta seviye bir PC ve LAN, W-LAN ve Bluetooth gibi iletişim arayüzleri var. Fakat bilgisayar bir kasanın yerine Microsoft'un 30 inç (76,2 cm) dokunmatik ekranla kapattığı bir masanın içinde yer alıyor. Yüzey, sıradan çoklu dokunmatik ekranlardan farklı olarak birden çok parmak ve el hareketi ile baş edebiliyor. Bu iş için yüzeyde sayısız basınç noktası mevcut, böylece tek bir kullanıcı veya ufak bir kullanıcı grubu Surface ile çalışabiliyor.

Gösterilen Surface uygulamaları şu an için mutfak sanatı ve ticaret üzerinde yoğunlaşmış: Masanızın üzerine konan içecek ile ilgili detaylı bilgiyi kolayca çağırabilir, bir otelde kalacağınız süre zarfında dinleyeceğiniz parçaları liste haline getirebilir veya Surface masasına koyduğunuz kredi kartının üzerine restoran fişlerini sürükleyerek ödemenizi yapabilirsiniz.

Gelecekte dijital kamera, MP3 çalar veya cep telefonu gibi cihazlar barkot benzeri işaretlerle piyasaya sürülecek. Bu işaretler Surface ile grafiksel veri değiş tokuşunu kolaylaştıracak. Microsoft, Surface'in son kullanıcıya ne zaman sunulacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Hedeflenen fiyat ise 4.500 ila 7.600 Dolar arasında.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <