Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Microsoft'un sunucu troykası Türkiye'de

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348324 15-03-2008 20:43 GMT-1 saat    

Microsoft Türkiye, verimlilik, hız, basitlik ve kullanışlılık getiren sunucu işletim sistemi Windows Server 2008, SQL Server 2008 ve Visual Studio 2008'in üçlü tanıtımını İstanbul'da gerçekleştirdi.

“Kahramanlar Aramızda” teması ile yapılan lansmanda konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, “İşletmelere bugüne kadarki en güçlü bilişim teknolojisi altyapısını sunuyoruz” dedi.

Microsoft, etkinlikte, yeni platformun, daha fazla verimlilik, hız, basitlik ve kullanışlılık üzerine inşa edilmiş dinamik bilişim anlayışının doğrudan bir yansıması olduğu vurgulayarak, yeni ürünlerin bilişimin yol haritasını nasıl etkileyeceği açıkladı. Toplantıya, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan'ın yanı sıra, Microsoft International Başkan Yardımcısı ve Microsoft Ortadoğu ve Afrika Başkanı Ali Faramawy de katıldı.

Yeni uygulamalar için güçlü platform

Windows Server 2008, SQL Server 2008 ve Visual Studio 2008 ile birlikte zorlu iş uygulamalarını yaratmak ve kullanmak için daha güvenli, daha dayanıklı ve esnek bir platform sunuyor. Yeni sunucu, yazılım geliştiricisi ve bilgi tabanından oluşan platformun sunduğu zengin kullanıcı deneyimi ile uygulamalar daha kolay kurulabilir ve yönetilebilir hale geliyor.

Windows Server 2008 özellikle çalışma ağı kullanımı, ileri güvenlik özellikleri, uzak uygulamalara erişim, merkezi sunucu yönetimi, performans ve dayanıklılık izleme araçları, geliştirme ve dosya sistemi konularında performansı artırarak, işletmelere verimlilik artışı getiriyor.

Hyper-V ile sanallaştırma

Windows Server 2008'in içinde kurulu olarak gelen Hyper-V Sanallaştırma teknolojisi ile işletmelerin sistem değişiklikleri fiziksel ortamdan soyutlanıyor ve “sanal bir platform” yaratılıyor.

SQL Server 2008 ile "Her zaman her yerde"

Microsoft SQL Server 2008 ise, Microsoft'un veri platformları için getirdiği “Her Yerde, Her Zaman, Sizin Veriniz” vizyonunda ileriye doğru atılmış çok önemli bir adım oluşturuyor. Yazılım, farklı tipte verilerin saklanmasını ve yönetilmesini kolaylaştırıyor; arama, analiz, raporlama, entegrasyon gibi, bu verilerden etkin ve verimli bir şekilde yararlanmayı sağlayan interaktif bir dizi hizmeti sunuyor.

Visual Studio 2008

Sistemin bir parçası olan Visual Studio 2008, yazılımcılara daha performanslı ve gelişmiş sonuçlar veren, birbirleriyle bağlantılı uygulamalar geliştirme imkanı tanıyor. Platforma aynı zamanda; kurumların doğru ve etkin kararlar almalarını sağlayacak bilgiye ulaşarak analiz etmeleri için gerekli altyapı ve araçları da sunuyor.

Visual Studio 2008 yazılım geliştirenlere .NET altyapısının farklı sürümleri için çözümler oluşturma olanağı sağlıyor. Böylece yazılımcılar, aynı uygulama geliştirme ana birimini kullanarak, .NET altyapısının, 3.5 dahil olmak üzere farklı sürümlerini kullanan çözümler geliştirebiliyor.

Windows ve diğer işletim sistemi ortamlarında çoklu tarayıcı desteğiyle çalışan Microsoft Silverlight yeni nesil web uygulamaları için de etkileşim imkanları sunuyor. Böylece İnternet üzerinde XML tabanlı arayüzler ve .NET kodlama altyapısı kullanılarak daha hızlı uygulamalar geliştiriliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <