Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Vista Capable: MS baştan beri biliyor muydu?

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348334 18-03-2008 10:50 GMT-1 saat    


Geçtiğimiz günlerde Amerika'daki bazı kullanıcılar Microsoft'a şikâyette bulunmuşlardı. İddia: "Birçok bilgisayarda bulunan Vista Capable (Vista uyumlu) logosu aldatıcı nitelik taşıyor". Bu logoya sahip tüm PC'lerin Vista uyumlu olmadığı söyleniyordu. Şimdi de firma içi e-postalar Microsoft'un daha önceden bu problem hakkında bilgisi olduğunu gösteriyor.

e-Posta trafiği Vista-Capable logosu hakkındaki tüm hikâyeyi ortaya çıkarıyor: Postalara göre Microsoft ilk olarak Vista'nın tüm grafiksel özelliklerini ve ekstraları destekleyen PC'ler için bir "Vista-Ready" (Vista'ya hazır) logosu düşünmüş. 2006 başında bu plan devre dışı bırakıldı, zira daha düşük performanslı olan Windows XP yüklü bilgisayarların satışına devam edilmesi isteniyordu. İşte bu PC'ler Vista-Capable logosu aldı. Fakat bu logo ile hangi Vista sürümünün kastedildiği kesin olarak açıklanmamıştı. Hatta donanım gereksinimlerinin çok düşük tutulduğu hakkında şikâyetler bile başlamıştı. Dell de 2007'de Microsoft'a şikâyette bulundu: Tüketiciler Vista-Capable logosunun ne anlam ifade ettiğini anlamıyorlardı. Dell, bu logonun çok geniş bir anlam ifade ettiğini söylemişti.

Microsoft'a karşı olan bu şikâyetler artık genel bir dava konusu haline geldi. Yani Vista-Capable logosuna sahip tüm PC'ler bu davaya eşlik edebilir. Ekim ayında olay mahkeme önüne çıkarılacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <