Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kanserin kaynağını belirleyen test

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348356 23-03-2008 17:41 GMT-1 saat    
Washington - Başlangıç yerleri bilinmeyen kanser türlerinin kaynağını belirlemeye yarayan yeni bir test geliştirildiği bildirildi.

İsrail'deki Rosetta Genomics şirketi, geliştirdiği testi mikroRNA'ları bilinmeyen bir kaynaktan vücuda yayılan tümörleri belirlemek için kullandı.

Birçok kanser türü önce bir organda başlayarak diğer organlara yayılırken, bazı kanserlerde görülen tümörlerin diğer organlara sıçramadan önce hangi organda ortaya çıktığı belirlenemiyor.

Bu tür kanserlerin ABD'de görülen kanserlerin yüzde 2 ila 5'ini oluşturduğu sanılıyor. Hastalığın kaynağının belirlenmesi, tedavisi açısından kilit öneme sahip bulunuyor.Rosetta Genomics şirketinden Nitzan Rosenfeld ve arkadaşları, "Nature Biotechnology" dergisindeki makalelerinde, geliştirdikleri testte mikroRNA'ları tümörün vücutta nerede başladığını belirlemek için "biyo işaretleyici" olarak kullandıklarını belirttiler.

Bilim adamları, 22 farklı tümor ve metastastan 400 örneği inceledikten sonra, geliştirdikleri testle bu vakaların üçte ikisinde kanserin kaynağını belirlemeyi başardı.

Testin henüz geliştirilme aşamasında olduğu, yıl sonuna kadar tamamlanması halinde ABD'deki Gıda ve İlaç İdaresinin onayına başvurulacağı belirtildi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <