Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Samsung OLED Monitörler Seneye

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348426 25-04-2008 07:30 GMT-1 saat    
Milyonda bir kontrast oranı gibi kulağa fantastik gelen özelliklere sahip OLED paneller, önümüzdeki yıl Samsung sayesinde LCD'nin yerine yeni standart olabilir.


LCD monitörlerin devamı olarak gösterilen ve çok daha yüksek kalitede görüntüleme özelliğine sahip OLED paneller, yüksek maliyetlerinden ötürü panel üreticileri tarafından üretimde tercih edilmiyor. İlk OLED monitör, Sony tarafından bu yıl içerisinde 11 inç olarak piyasaya sürülmüş ve yurtdışında bile 2500 dolardan satılmıştı. OLED paneller sadece monitör ve taşınabilir bilgisayarlar için üretiliyor, maliyetin yüksek olmasından dolayı televizyonlar için şimdilik üretim düşünülmüyor.

3 Milyon OLED Panel Geliyor

Panel üreticilerinden biri olan Uzak Doğu markası Samsung da, OLED panelleri üretme teknolojisine sahip olmasına rağmen bu panelleri piyasaya sürmeyi şimdiye kadar düşünmüyordu. Samsung'dan yapılan son açıklamada ise, OLED panellerin piyasaya verilme tarihi açıklandı. Samsung önümüzdeki yıl içerisinde OLED monitörlerin üretimine başlıyor. 2009 yılı için 3 milyon monitör üretecek olan Samsung, 2010 yılında bu sayı ikiye katlanamayı planlıyor. Diğer panel üreticileri Toshiba ve Panasonic'in, OLED panel üretimi hakkındaki sessizliği ise devam ediyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <