Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sun, Montalvo'yu Satın Aldı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348435 27-04-2008 14:07 GMT-1 saat    
Montalvo firması, yenilikçi bir düşünceyle çıktığı yolda mali bir başarısızlık gösterdiği için önce kaynaklarını tüketti, sonra da kaynaksızlık sebebiyle çalışanlarının üçte ikisini işten çıkartmak zorunda kaldı. Ardından ise yeni kaynak üretilemediği için işler durma noktasına geldi. Montalvo'nun geliştirmeye çalıştığı şey ise aslında devrim niteliğinde sayılabilir: Aynı silikon parçası üzerinde biri yüksek performans ve güç tüketimine diğeri ise düşük performans ve güç tüketimine sahip iki çekirdekli bir işlemci.Bu İşlemcinin Getirisi Nedir?

Henüz üretilme aşamasına hiç gelmediğini düşünürsek, uygulamada ne fayda sağladığını bilemiyoruz. Fakat, tasarı aşamasında, düşük işlem gücü isteyen uygulamaların yavru işlemciye, yüksek işlem gücü isteyen uygulamaların ise ana işlemciye yönlendirilmesi sayesinde yüksek miktarda enerji tasarrufu mümkün olabilir.

Özellikle de avuç içine sığan ürünlerde sürekli etkin olan arka plan işlemleri yavru işlemciyle yürüyebileceği için bu tür ürünlerdeki bekleme süreleri çok daha fazla artabilecekti. Tabii anladığımız kadarıyla, Sun Microsystems, bu teknoloji ve tasarımları kendi sunucu sistemlerinde değerlendirecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <