Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Bütün dosyalarımız internette tutulacak

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348442 29-04-2008 12:52 GMT-1 saat    
Microsoft, Live Mesh adını verdiği yeni hizmetin resmi duyurusunu yaptı. Buna göre artık birden fazla elektronik cihaz üzerinden internet üzerindeki kişisel ağımıza erişebileceğiz.

Web tabanlı bir işletim sistemi gibi düşünebileceğiniz sistem sayesinde kullanıcılar evdeki masaüstü bilgisayar, dizüstü, işteki bilgisayarı, avuç içi cihazlar ve hatta oyun konsolları gibi farklı cihazlarını internet üzerinden tek bir ağa bağlayabilecek.

Bu ağ sadece kişiye özel olacak ve tüm dosyalarınız ağ üzerindeki bir klasörde tutulacak. Dilediğiniz yer ve dilediğiniz cihaz üzerinden internet ile bu dosyalarınıza erişebileceksiniz. Verileriniz tüm cihazlarınız için senkronize olacak şekilde tutulacak.

Herhangi bir cihazdan bu ağa bağlandığınızda kişisel kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapacaksınız. Ardından sisteme bağlandığınız cihazın bilgileri de aktarılacak. Sistemi uzaktan erişim için kullanmanız da mümkün.

Benzer örneğine Google'da (ofis dokümanları, takvim, e-posta, arama, haritalar vb.) rastladığımız sistem 2005'ten bu yana geliştiriliyor. Live Mesh halen beta aşamasında ve yaklaşık 10.000 kadar kullanıcı tarafından deneniyor. İlerleyen dönemde kullanıcılar online uygulamalarla internete bağlı değilken de çalışma imkanı bulabilecekler.

Şu anda 5GB depolama alanı sunan sistemin program geliştiricilerinin de katkısıyla kısa zamanda yeni uygulamalarla daha da zengin hale getirilmesi bekleniyor. Şu an için sadece Windows kurulu sistemler için geçerli olan hizmet çok yakında mobil cihazlar ve Mac bilgisayarlarla kullanım alanını da genişletecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <