Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Panasonic'de televizyonlarıyla çevreci

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348463 21-05-2008 15:41 GMT-1 saat    


2008 Ocak ayında Corporate Knights araştırma şirketinin hazırladığı 'En Çevreci 100 Marka' araştırmasında yer alan Panasonic, aynı zamanda global ısınmaya en duyarlı markaların yer aldığı CDLI (Climate Disclosure Leadership Index) sıralamasında dayanıklı tüketim malları sektörüne ait markalardan birtanesi oldu.

Öncelikle gereksiz enerji tüketimi ve karbon emisyonunu en alt seviyeye indiren, plazma ekran panellerinde kurşun kullanımına son veren firma olan Panasonic, topluma örnek olacak çevreci bir yol izliyor.

Panasonic, enerji tüketimini ürün gamı içerisinde ev sinema sistemlerinde %62.5, Lumix fotoğraf makinelerinde %28, HD kameralarda %18.4 oranında azalttı. Öncelikli olarak gereksiz enerji tüketimi ve karbon emisyonunu en alt seviyeye indiren Panasonic, teknolojisini bu yönde yenilemeye devam ediyor.

Panasonic, 2006 yılından itibaren üretilen plazma TV'lerde ana görüntü parçası olan ekran panellerinde kurşun kullanımına son verdi.

Bu yaklaşımıyla dünyada kurşun kullanımına son veren ilk firma olan Panasonic, Full HD Plazması 103 inç (262 ekran) de dahil olmak üzere, plazma TV'lerin ekran panellerinin hiçbirinde kurşun kullanmıyor. Ayrıca Panasonic vierra yüzde 22 enerji tasarrufu sağlıyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <