Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

VMware mi Hyper-V mi avantajlı?

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348493 28-06-2008 17:23 GMT-1 saat    


Sanallaştırma dünyasının bir süredir beklediği Hyper-V nihayet gün yüzüne çıktı. Hyper-V'in çıkışıyla birlikte Microsoft, x86 sunucularının sanallaştırma öncüsü VMware'e fiyat anlamında ciddi bir rekabet getiriyor. Ancak analistlere göre, her ne kadar Microsoft çoğu kullanım için yeterince iyi yeteneklere sahip olsa da, işletmelerin VMware'i seçmesi için çok sayıda neden var.
Forrester analisti Christopher Voce, VMware'in birçok alanda olgunlaşmış bir ürün olduğunu, özellikler anlamında Microsoft'un önünde yer almaya devam ettiklerini ifade ediyor.

Analistler, Microsoft Hyper-V'in VMware'de bulunan iki önemli özellikten yoksun olduğuna işaret ediyor. Bir tanesi sanal bir sunucu üzerinde çalışmakta olan bir uygulamanın, bir fiziksel cihazdan diğerine taşınması yeteneği (live migration). VMware bu görevi anında ve herhangi bir duraksama olmaksızın yerine getirebiliyor. Microsoft'ta bu birkaç saniye alıyor. İkinci önemli özellik VMware'in çalışmakta olan sanal bir sunucuya bellek eklenmesi yeteneğine sahip olması. Microsoft'ın VMware'e ve diğer sanallaştırma firmalarına karşı en büyük avantajı muhtemelen fiyatı. Hyper-V, Windows Server 2008 lisansına sahip kullanıcılar için ücretsiz. Bağımsız versiyon ise yıl sonunda 28 dolardan satılacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <