Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yeni OpenGL beğeni kazandı

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348495 29-06-2008 06:00 GMT-1 saat    Yeni OpenGL beğeni kazandı
AMD, OpenGL ES 2.0 uyumluluk sertifikası alan ilk üç boyutlu grafik teknolojisi sağlayıcısı olarak, taşınabilir grafik endüstrisinde bir kilometre taşına ulaştığını duyurdu.
Sektör tarafından geliştirilen bir uygulama programlama arabirimi (API) olan OpenGL ES 2.0, çok çeşitli tüketici elektroniği cihazlar için üç boyutlu grafiklerin hızla işlenebilmesini sağlıyor. Taşınabilir cihaz pazarının önde gelen medya işlemcisi ve grafik çekirdeği sağlayıcılarından biri olan AMD, cihaz üreticileri ve yazılım geliştiricilerden kurulu bir ekosistem içinde çalışarak, tam anlamıyla sürükleyici taşınabilir cihaz içeriği oluşturan yenilikçi teknoloji çözümleri üretiyor. Şirket, OpenGL ES 2.0 API'nin ilk ve ateşli savunucularından biri oldu.
"Khronos Grubu'ndan OpenGL ES 2.0 sertifikasyonu alan ilk teknoloji sağlayıcısı olmaktan çok memnunuz," diyen AMD Taşınabilir Cihaz Birimi Tasarım Direktörü Mikko Saari, şöyle devam etti: "Bu, taşınabilir oyun ekosistemini geliştirip besleyerek tüketicilere heyecan vermenin yanı sıra, OEM müşterilerimize ve taşınabilir oyun çevrelerine rekabet avantajı kazandırmaya yönelik kararlılığımızı vurgulamaktadır."


AMD OpenGL ES 2.0 uygulaması, OpenGL ES standardının geliştirilmesi, tanıtılması ve sertifikasyonundan sorumlu olan bağımsız sektör konsorsiyumu Khronos Grubu'nun onayını almak için, önemli zorunlu özellikleri bünyesinde barındırırken çok kapsamlı ve ayrıntılı testlerden de geçti.
"AMD'yi, OpenGL ES 2.0 uygulamasıyla sertifika alan ilk kuruluş olduğundan ötürü kutluyoruz," diyen Khronos Grubu Başkanı Neil Trevett, şöyle söyledi: "OpenGL ES 2.0, gömülü sistemlerde tam programlanabilir üç boyutlu grafikleri etkin kılıyor. AMD gibi önde gelen sağlayıcıların da desteğiyle, devrim niteliğinde grafiklere sahip olan yeni nesil cihazların geliştirilmesi, nihai olarak da tüketici talebinin artması mümkün olacak."
Önde gelen yonga seti sağlayıcıları, OEM'ler ve uygulama geliştiricilerle yakın temas halinde çalışan AMD, taşınabilir eğlence deneyiminde yeni bir dünyanın kapılarını aralamayı hedefliyor. Standartlara uyumlu bir platform sunan AMD, yazılım geliştiricilerin belli bir özellik ve işlev dizisi üzerinden hareket ederek tasarım aşamalarını azaltmalarına, görünüşü ve oynanışı harika olan oyunlar tasarlamalarına yardımcı oluyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <