Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Şifrelemede yeni bir teknoloji

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348508 08-07-2008 07:48 GMT-1 saat    
Trend Micro, Ocak 2008'de Identum'u satın alma yoluyla sahip olduğu teknolojiyi temel alarak ilk e-posta şifreleme çözümünü IMHS ile bütünleştiriyor ve e-postalar için, barındırılan e-posta güvenlik süzgecinden geçirilen, kural tabanlı otomatik şifreleme sağlıyor. Ayrıca E-Posta Şifreleme İstemcisi 5.0 eklentisi ile e-posta yazılımlarının da bu teknolojiyi kullanabilmesini sağlıyor. Popüler e-posta istemcilerini destekleyen yazılım, en üst düzeyde güvenliğe ihtiyaç duyan profesyonel kullanıcılara e-posta gönderme-alma işlemleri için şifreleme olanağı tanıyor. Bu barındırılan ve istemci şifreleme çözümleri, belirli tür içerikler için kural tabanlı otomatik şifreleme ile belirli e-posta içeriklerinin korunmasını amaçlayan, kullanıcı tarafından belirlenen istemci tabanlı şifreleme dahil olmak üzere genel bir şifreleme çözümü elde etmek için birleştirilebiliyor.Trend Micro e-posta şifreleme çözümü, temel yönetim sunucularının ve yönetimin oluşturduğu sıkıntıları bertaraf ederek temel yönetim için İnternet tabanlı ("in-the-cloud") şifreleme sağlıyor. "Kimlik Tabanlı Şifreleme"de sertifika kullanılmadığından, kullanıcılar PKI teknolojisinin baş belası olan sertifika yönetiminin neden olduğu olumsuzluklar ile karşılaşmıyorlar.

Konu hakkında bir açıklama yapan Trend Micro İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Punit Minocha görüşlerini şöyle ifade ediyor: "İşletmeler, genel yönetim giderlerini düşük tutarken gizliliğe önem veriyorlar ve yasal uygunluğu sağlamalarına yardımcı olan e-posta şifreleme çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Kullanıcılarımıza İnternet tabanlı temel yönetim işlevleriyle birleştirilen Kimlik Tabanlı Şifrelemenin sağladığı kullanım kolaylığı ve güvenlik yeteneklerini sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu ilk çözümümüzün, gelecekteki şifreleme ürün grubumuzun genişletilmesi açısından sağlam bir temel oluşturacağına inanıyoruz."

Trend Micro E-Posta Şifreleme İstemcisi, Microsoft Outlook ve Microsoft Outlook Express gibi popüler e-posta istemcilerini destekliyor. E-postalar, Trend Micro E-Posta Şifreleme İstemcisi ile şifrelenebiliyor veya mevcut şifreler çözülebiliyor, ya da alıcılar şifrelenen e-postaları dahili olarak görmek için isteğe bağlı, tarayıcı tabanlı 'download reader'dan yararlanabiliyorlar.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <