Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Eski Nokia'lar evde yatıyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348509 08-07-2008 09:46 GMT-1 saat    
Nokia, yaptığı araştırmayla eski model cep telefonlların akıbetini ortaya çıkardı. Araştırmaya göre eskiyen telefonları alıp çekmeceye atıyoruz.

Dünya genelinde 13 ülkeden toplam 6500 kullanıcının katıldığı araştırma sonrasında katılımcıların sadece %3'lük kesiminin geri dönüşümle ilgilendiğini, kalan kesimin ise telefonları evde çekmeceye koyarak uzun süre sakladığını ortaya koydu. Araştırma kapsamındaki her dört kişiden üçünün geri dönüşüm konusunu hiç düşünmediği, yarısına yakınının ise böyle bir imkanları olduğundan haberlerinin bulunmadığı belirlendi.

Pratikte bakıldığında dünya üzerindeki 3 milyar insanın her birisinin sadece 1 adet kullanılmayan bir cep telefonunu geri dönüşüm programına vermesi durumunda 240.000 ton ham madde kazancı sağlanabiliyor.

Şirket yetkilileri, üretilen Nokia ürünlerin %80'ine yakınının geri dönüştürülebilir maddeler içerdiğini ve bu maddelerin yeniden kullanımıyla kettle, parklardaki oturaklar, diş dolgusu veya müzik aletleri gibi farklı alanlarda işe yarayabilecek pek çok şey üretilebileceğini ifade ediyor.

Nokia dünya genelinde 85 ülkede geri dönüşüm programı çerçevesinde eski ve kullanılmayan cihazları toplayarak yeniden kullanılabilmeleri için çalışmalarda bulunuyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <