Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yazılım dünyasındaki yenilikler!

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348588 27-06-2009 05:03 GMT-1 saat    
Yazılım dünyasındaki yenilikler Java Day '09 İstanbul'da sergilendi.
Yazılım ve uygulama geliştirme dünyasındaki yenilik ve gelişmeleri paylaşmak amacıyla Sun Microsystems tarafından düzenlenen Java Day '09, yazılım geliştiricilerin yoğun ilgisiyle İstanbul'da gerçekleştirildi.


Sun Microsystems'ın geleneksel hale gelen etkinliğinde bu yıl da yazılım dünyasında gelinen son nokta olan JavaFX - zengin internet uygulamaları, Java Real Time gibi birçok konu renkli demolarla masaya yatırıldı.Sun Microsystems Türkiye'nin uygulama geliştirme dünyasının gündemindeki konular hakkında bilgi paylaşımını sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği geleneksel Java Day etkinliği, bu yıl da İstanbul'da Javacılar'ın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Ericsson, Gantek Teknoloji, KoçSistem, Turkcell ve Turkcell Teknoloji'nin desteğiyle düzenlenen Java Day '09 İstanbul'da, yazılım dünyasında ve Java'da yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı, bireysel ve kurumsal alandaki yenilikler hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sun Microsystems Türkiye Genel Müdürü Özhan Toktaş, 14 yıl önce tüm bilgisayarların, teknolojik aygıtların aynı dili konuştuğu bir dünya için yarattıkları Java'nın bugün dünya çapında açık kaynağın simgesi ve dünyanın en yaygın ve en etkin programlama dili olduğunu vurguladı. Toktaş, günümüzde dünyada 6,5 milyonu aşkın yazılım geliştiricinin kurumsal ve bireysel uygulamalar geliştirmek için tercih ettiği Java'nın masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yüzde 90'ından, mobil araçların da yüzde 85'inden fazlasında kullanıldığını; 2,1 milyardan fazla cep telefonu ve mobil cihaz, yeni nesil televizyonlar, Blu-ray disk çalarlar ve akıllı eğlence kutuları da dahil olmak üzere toplam 4,5 milyarın üzerinde cihazın gücünü Java'dan aldığını vurguladı. Java platformuna yönelik en önemli gelişmelerden biri olan, web tarayıcılar ve masaüstü bilgisayarlar için zengin internet uygulamaları, sanal medya ve içerik geliştirilmesinde biçim ve fonksiyonelliği bir araya getiren güçlü medya yeteneklerine sahip olan JavaFX'e de değinen Toktaş, JavaFX'in önümüzdeki dönemde birçok sektörde en çok tercih edilecek önyüz uygulaması olduğunu belirtti.

Java Day '09 İstanbul'da daha sonra Sun Microsystems Teknoloji Danışmanları Simon Ritter, Angela Caicedo, Peter Karlsson ve Carol McDonald yazılım dünyasında gelinen son nokta olan ve zengin internet uygulamalarına olanak tanıyan JavaFX, JavaFX Mobile ve mobil ortamda Java uygulamaları, Java performansını geliştirmenin yolları gibi konularda katılımcılara kapsamlı bilgiler verdiler. Katılımcılar sunumlarda Java'nın geldiği son noktayı renkli demolarla da yerinde görme fırsatı buldular.Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen panelde de Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri Ericsson, EtcBase, Eteration, KoçSistem, Gantek Teknoloji, Turkcell, Turkcell Teknoloji, ve Vardar Yazılım'ın üst düzey yöneticileri Java ile gerçekleştirdikleri ilginç proje örneklerini ve Java konusundaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar. Sun Microsystems Türkiye Yazılım İş Ortakları Müdürü Dr. Funda Öncü, panelin Java'nın farklı alanlarda dünyamızı nasıl değiştirdiğine dair çok önemli tecrübeleri paylaşmak konusunda büyük önem taşıdığını belirtti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <