Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Google, Chrome İşletim Sistemini Yayınlıyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348589 13-07-2009 22:20 GMT-1 saat    
Bu sabah beklenmedik biçimde Google tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Google, kendi Chrome tarayısını taban alarak bir işletim sistemi yayınlayabilir. İşletim sistemi ücretsiz olacak ve ilk başta netbook bilgisayarlara yönelik hazırlanacak. Ana özelliği de hız, basitlik ve güvenlik olacak.

Google yetkililerinin New York Times'a yaptığı açıklamaya göre Google Chrome işletim sistemi bu yıldan sonra çevrimiçi olarak yayınlanabilir. Google Chrome yüklü netbook'ların ise 2010'un ikinci yarısında çıkması hedefleniyor. Bu sürüm Android işletim sisteminin değiştirilmiş sürümü olmayacak. Bunun yerine basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü ve daha fazla ekran alanı sağlayarak internet uygulamaları için daha elverişli olacak.

Google'ın resmi bloğu Chrome işletim sisteminin hedefleri hakkında bazı açıklamalar da yaptı:

İşletim sistemini hızlı ve hafif olarak şekilde tasarlıyoruz. Birkaç saniye içinde açılacak ve sizi internete bağlayacak. Kullanıcı arayüzü basit olacak ve kullanıcıların ihtiyaçlarının çoğunu web üzerinden sağlayacak. Ayrıca Google Chrome'da yaptığımız gibi tamamen basit tasarım üzerinden giderek güvenlik mimarisini yeniden tasarlıyoruz. Böylece kullanıcılar virüslerle, zararlı yazılımlarla ve güvenlik güncellemeleriyle uğraşmak zorunda kalmayacak.

Chrome işletim sistemi x86 ve ARM işlemcileri üzerinden çalışmak üzere planlanıyor ve mimarisi "Google Chrome Linux çekirdeği üzerinde yeni pencere sistemi üzerinde çalışıyor" şeklinde yorumlanıyor. Google geliştiricileri işletim sisteminin tabanının internet olacağını belirtiyor.

Google chrome işletim sisteminin Google'ın Gmail, Google Calendar, Google Docs gibi hizmetlerini taban alacak şekilde hazırlandığını düşünmek yanlış olmayacaktır.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <