Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Apple CEO'su Steve Jobs Görevinden Ayrıldı

> 1 <

007mehmet

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2504 ileti
Yer: ANTALYA
İş: öğrenci
Kayıt: 20-04-2007 16:17

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348909 25-08-2011 17:55 GMT-1 saat    
Uzun zamandır bekleniyordu Steve Jobs'ın ayrılma kararı. Büyük sağlık sorunları ile boğuşan Jobs, yönetim kuruluna gönderdiği mektupta şöyle demiş "bir gün görevimi yerine getiremeyecek ve beklentileri karşılayamayacak duruma gelirsem bunu ilk olarak benden duyarsınız demiştim. Maalesef o gün geldi".

Steve Jobs çok uzun zamandır sağlık sorunları ile boğuşuyor. 2004 yılında pankreasında beliren tümör başarılı bir ameliyatla alındı. 2009 yılında tekrar sağlık sorunları nedeniyle altı aylık izne ayrılmıştı. Daha sonra bu sürede karaciğer nakli olduğu öğrenilmişti. O ameliyatın nedeni de kanserdi. Jobs, bu sene yine sağlık sorunları nedeniyle izne ayrılmıştı.

55 yaşındaki Steve Jobs, Apple'ın başında tam 14 yıl bulundu. Bu süreçte sağlığından olurken, ölmek üzere olan Apple'a hayat verdi. Bugün dünyanın en değerli elektronik şirketi olan Apple, şu anda 68 milyar dolar nakit varlığa sahip. Bu yıl nisan ve haziran ayları arasında 20 milyon iPhone, 9 milyon iPad satıldı. Bu yılın ilk çeyreğindeki en kârlı şirket olan Apple'ın net karı 7,31 milyar dolar.Durum böyleyken Apple'da yönetimin başına kimin geçeceği sorunu yaşanmayacak gibi gözüküyor. Çok büyük bir aksilik olmaz ise, yardımcısı ve çok yakın arkadaşı olan Tim Cook, Apple'ın yeni CEO'su olacak. Steve Jobs yönetim kurulunda bulunmaya ve kurulda söz sahibi olmaya devam edecek.

Ayrıca yeni iPhone ve iPad planlarında ise değişikliğin söz konusu olmadığı belirtildi. Yani şirket aynı hızda yaratıcılığa ve üretime devam edecek. Bunu da Steve Jobs'ın şu sözleriyle destekleyelim. Jobs mektubunda şöyle demiş "Apple'ın en parlak ve en yaratıcı günlerinin önümüzde olduğuna inanıyorum. Bu başarıyı kendi gözlerimle görmek ve yeni görevimde katkıda bulunmak için sabırsızlanıyorum."

Kaynak:oyungezer

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MSN
> 1 <