Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

işte eğitime ve öğretmenlere verilen saygı...

> 1 <

skinner_pavlov

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 250 ileti
Yer: istanbul
İş: öğretmen
Kayıt: 10-05-2006 21:18

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #75649 02-07-2006 16:37 GMT-1 saat    
Milli Eğitim Bakanı Çelik geçici öğreticilerin 12 maaş almasını sağlayacak düzenleme getirdi Maliye’nin itirazıyla uygulama Eylül’e kaldı Temmuz’da maaş bekleyen 18 bin kişi perişan oldu

Bakan Hüseyin Çelik’in çabasıyla, okullar tatildeyken ücret alamayan 18 bin geçici öğreticiye 12 ay maaş ödenmesi imkânı doğdu Ancak Maliye Bakanlığı uygulamanın 1 Eylül'de başlamasına karar verdi Böylece uygulama aslında 1 yıl sarkıtılmış oldu

Maliye kararı bir yazıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirildi Yazıda, sözleşmeli öğretmen çalıştırılabilmesi için Milli Eğitim'e 1 Eylül 2006'dan itibaren 20,000 pozisyon verildiği kaydedildi... Böylece binlerce öğreticinin yaz tatilinde maaş alma umudu bir anda bitti.

Yetkililer, uygulamanın bütçeye 50 milyon YTL yük getireceğini söyledi. Geçici öğreticiler ise “Nasıl olsa maaş alacağız diye borçlandık. Devlet söz verdi mi tutar. Bize verilen söz de tutulsun" diye isyan etti.

--------------------------------------------------------------------------------

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in üzerinde ısrarla durduğu 'geçici' öğreticilerin 12 ay maaş alarak 'sözleşmeli' öğretmen olmalarını sağlayacak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B bendi konusunda Maliye Bakanlığı’ndan kötü haber geldi

Daha önce Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in onaylaması halinde temmuz ayının ilk haftasında geçici öğreticilerin 12 ay maaş alarak sözleşmeli öğretmen statüsüne geçişlerini sağlayacak değişiklik, Maliye Bakanlığı’nın son dakikada devreye girmesi üzerine hemen uygulamaya giremiyor.

Bakanlık, "2006 bütçe dengeleri ve imkanları ölçüsünde" uygulamanın 1 Eylül 2006’da başlatılmasını kararlaştırdı.

12 AY MAAŞ SUYA DÜŞTÜ

Personel Genel Müdür vekili Bekir Erdoğan imzasıyla yapılan açıklamada, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nda norm kadro sonucu ortaya çıkan öğretmen ihtiyacının kadrolu öğretmen istihdamıyla kapatılamaması halinde sözleşmeli öğretmen istihdam edileceğinin hükme bağlandığı kaydedildi. Açıklamada, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B statüsünde gerekli değişikliklerin yapıldığı, bu öğreticilerin bu değişiklikten faydalanacaklarının duyurulduğu hatırlatılırken, "Ancak, Maliye Bakanlığı'nca 2006 yılı bütçe dengeleri ve imkanları ölçüsünde 30.06.2006 tarih ve 12103 sayılı yazıyla Bakanlığımıza 1 Eylül 2006 tarihinden itibaren sözleşmeli öğretmen çalıştırılabilmesi için 20.000 pozisyon verilmiştir" ibaresi eklendi ve sözleşmeli öğretmenlerin bu yaz boyunca maaş almaları ihtimali kalktı. Maliye Bakanlığı'nın geçici öğreticilerin sözleşmeli öğreticiliğe geçişini eylül ayına bırakmasında bütçeye yansıyacak faturanın etkisi oldu. Yaklaşık 18 bin geçici öğreticinin faydalanmasının beklendiği uygulama, bütçeye aylık en az 15 milyon YTL yük getiriyor. Öğretmenlerin yaz aylarındaki maliyeti de bütçeye en az 50 milyon YTL olarak yansıyacaktı.

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR

Bağlı bulundukları il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından 30 Temmuz 2006'ya kadar beklemeleri yönünde tavsiyeler alan geçici öğreticiler için Maliye Bakanlığı'nın kararı hayal kırıklığı yarattı. BUGÜN'ü arayan çok sayıda geçici öğretici, "Temmuz ayında 12 aylık maaşlarımızın ilkini almak için epey umutlanmıştık. Ancak Maliye Bakanlığı'nın bu kararı bütün sözleşmeli öğretmenlerde hayal kırıklığı yarattı Üzgün olmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok" diyerek üzüntülerini dile getirdiler.

Yeni sözleşme 1 Eylül'de imzalanacak

Milli Eğitim Bakanlığıíndan yapılan açıklamada, "Bu noktadan hareketle, kısmi zamanlı geçici öğreticilerin sözleşmeleri 30.06.2006 itibariyle sona ermekte ise de, sözleşmesi sona eren öğreticilerle Maliye Bakanlığı'nca son anda yapılan değişiklik nedeniyle 1 Eylül 2006 tarihinden itibaren sözleşme imzalanacaktır" vurgusu yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı üzerinde soğuk duş etkisi yaratan Maliye Bakanlığıínın sözleşmeli öğretmenlere onay vermemesi üzerine, sözleşmelerin nasıl ve ne şekilde imzalanacağına ilişkin hususlar ağustos ayında Milli Eğitim Bakanlığı ve 81 il valiliğince duyurulacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


OctopuS

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2680 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 29-04-2006 12:00

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#75656 02-07-2006 16:39 GMT-1 saat    
yazık yaa

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


rhythm

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2881 ileti
Yer: Anatolian Know High School / Turkey İstanbul - Bahçelievler
İş: rhythm
Kayıt: 04-05-2006 15:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#75659 02-07-2006 16:46 GMT-1 saat    
siz öğreticilere arka çıkmaz iiseniz .
nasıl gelişir bu ülke.

yazık yaaaa

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


\ 2 Ayrı Dünya

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) ile

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Dinlenecek şarkılar 2011 Aynı Yaşam //
> 1 <