Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Veri hırsızlığı

> 1 <

invisible

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 353 ileti
Yer: Yerim Yok
İş: SECURITY
Kayıt: 19-02-2006 16:12

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #5059 19-03-2006 01:17 GMT-1 saat    
Symantec, İnternet tehdit bilgilerine yönelik dünyadaki en kapsamlı araştırmalardan biri olan İnternet Güvenlik Tehdit Raporu’nun dokuzuncusunu açıkladı. 1 Temmuz-31 Aralık 2005 dönemini kapsayan altı aylık rapor, siber suçları kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış tehditlerin artışına dikkat çekiyor. Rapora göre, geçen yılın ikinci yarısında bilgisayarlara saldıran en tehlikeli 50 kötü niyetli kodun yüzde 80’i gizli bilgileri ele geçirmeye yönelik olarak tasarlanmış.
Symantec’in İnternet Güvenlik Tehdit Raporu’na göre, geçmişteki saldırılar bilgiyi yok etmeye yönelik tasarlanırken, bugün kar elde etmek için kullanıcıya kendi varlığını hissettirecek herhangi bir teknik zarara yol açmadan, bilgi çalmaya yönelik saldırılar giderek artıyor. Bir önceki İnternet Güvenlik Tehdit Raporu’nda, kara yönelik kötü niyetli kodların arttığını ve bu trendin 2005 yılının ikinci yarısında da süreceği yönünde uyarıda bulunan Symantec, son raporunda da uyarısını yineledi. Raporda, geçen yılın ilk altı ayında en önemli 50 kötü niyetli kodun yüzde 74’ünün gizli bilgileri açığa çıkarmaya yönelik tasarlanırken, son altı aylık dönemde bu oranın yüzde 80’e ulaştığına dikkat çekiliyor.
Rapor, ayrıca bot aları kullanan saldırganların büyüyen trendine, Web uygulamalarını ve Web tarayıcılarını hedefleyen saldırıların detayları ile modüler kötü niyetli koda da yer veriyor. Symantec, bu ve daha önceki raporlara dayanarak, finansal kazanç sağlamak için özel, finansal ve kişisel bilgi hırsızlığındaki artışın yanı sıra siber suça yönelik daha çeşitli ve karmaşıklaştırılmış tehditleri gelecek için öngörüyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <