Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

'Akıllı cep' rekabeti satışı ikiye katlıyor

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #101318 28-07-2006 15:42 GMT-1 saat    
Tüm dünyadaki akıllı cep telefonu satışının 2006 yılında geçtiğimiz yılı ikiye katlayarak 100 milyonu aşması bekleniyor.

Akıllı cep telefonlarının özellikleri bilgisayarları aratmıyor. E-posta ve ofis uygulamaları yetenekli cep telefonlarının en önemli özelliği. Özellikle iş dünyası bu tür telefonlara ilgi gösteriyor. 2005 yılında tüm dünyada 53 milyon adet cep telefonu satılırken 2006 yılında bu rakam iki katına çıkarak 106 milyona ulaşması bekleniyor. Satış artışında yeni model ve markalarla seçeneklerin artması ve telefonların ucuzlamasının etkili olduğu görülüyor. Giriş fiyatları 300 doların altına düşmeye başladı. Telefonun yetenekleri arttıkça fiyatı da artıyor. Ancak özellikleri bilgisayara benzedikçe virüs ve güvenlik problemleri de peşinden geliyor. Akılı cep telefonlarını mobil ortamda çalışanlar kullanıyor. Doğrudan kablosuz ağa veya baz istasyonu üzerinden internete bağlanma özelliğine sahip oluyor.

BANKALAR KULLANIYOR
Garanti Bankası üst düzey yöneticileri ve banka müdürleri BlackBerry kullanıyor. Bu sayede müşteri bilgilerine ve epostalarına anında ulaşıyor. SIM kartı çıkartıldığında telefonun içindeki kişisel bilgilere erişilemiyor. Turkcell ve Avea kurumsal ve bireysel BlackBerry hizmeti veriyor. Kurumsal hizmet için özel anlaşmaya göre tarife yapılıyor. Bireysel için özel aylık tarife uygulanıyor

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <