Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Düşünceleri okuyan bilgisayar yolda

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #101333 28-07-2006 15:47 GMT-1 saat    
İngiliz ve Amerikalı bilim adamları, insanın aklından geçenleri okuyan bilgisayar geliştirdi.

Bilgisayar, bir kamera vasıtasıyla insanın aklından geçenleri, hislerini ele veren mimiklerini analiz ederek saptıyor. Yeni teknolojinin, şimdilik yalnızca 24 yüz hareketini tanıyacak şekilde programlandığı bildirildi.

Cambridge Üniversitesi'nden Prof. Peter Robinson ve meslektaşları,düşünceleri okuyan bilgisayarın insanların sürüş yeteneğini artırmadanreklamcılığa kadar çeşitli alanlarda kullanılabileceğini düşünüyorlar.Robinson, ''Öyle bir bilgisayar hayal edin ki, size bir şey satmakiçin en doğru ruh halinizi yakalasın... Araştırmamız, internet sitelerinin reklamları halet-i ruhiyyenize göre biçimlendirmesini sağlayabilir'' dedi.

Bilgisayarın, bunun yanı sıra ''online'' eğitimde, bilgisayarın karşısındaki kişinin öğretileni anlayıp anlamadığını saptamada veya bir sürücünün yorgun veya canı sıkkın olup olmadığını belirleyerek trafikte güvenliği sağlamada kullanılabileceği belirtildi. Robinson, büyük bir otomobil şirketiyle birlikte çalıştıklarını vebu bilgisayarların 5 yıl içinde otomobillere yerleştirilebileceğini söyledi.

Yeni teknolojiyi ABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'ndeki araştırmacılarla birlikte bulan İngiliz bilim adamları, ileride bu akıllı bilgisayarı el kol hareketleriyle genel beden hareketlerini analiz edecek şekilde geliştirmeyi planlıyorlar. Bilgisayar, Londra'da pazartesi günü açılacak bilim fuarında görücüye çıkacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <