Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Aquamp Player [Resimli Anlatım]

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #123912 27-09-2006 05:19 GMT-1 saat    
Aquamp Player [Resimli Anlatım] (Sayfa değiştirdikçe kesilmeyen müzik keyfi için)

Sizlere, websitenizde dinlettirmek üzere mp3 çalar veya radyo çalar Aquamp kurulumunu anlatacağım, bilmeyenler için aquamp aşağıdaki resimde görülen sayfanızda ifframe şeklinde duran ve sayfalar değiştikçe kendisi sabit olan playerdır...@ Bu bölümde anlatacağım konu bir radyo adresini yazıp sitenizden o radyonun yayınını yapmak içindir. Aşağıdaki konuların sonuna doğru ise sitenizden radyo yayını değil de mp3 dinletmek için olanını bulabileceksiniz. O yüzden yazıyı dikkatle okuyun zaten çok kolaylaştırılmış olduğunu göreceksiniz bu kurulumun aslında bukadar kolay değildi tabi...
@ Önce buradan joomla_aquamp adlı zipli dosyayı

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

@ Ardından zipli dosyayı bilgisayarınızda unzip (çıkartın) yapın, aşağıdaki şekilde dosyaları göreceksiniz@ Burada bizi ilgilendiren dosyalar index.html - player.config.php - playlis.txt dosyalarıdır.
@ Öncelikle bir notepad veya dreamweaver yardımıyla index.html dosyamızı açalım ve aşağıda örneğini göreceksiniz, hemen dördüncü satırda title bölümüne tarayıcımızın üzerinde görülmesini istediğimiz başlığı gireceğiz.@ İstediğiniz başlığı o bölüme yazdıktan hemen sonra save diyin yani kaydedin ve çıkın.
@ Ardından player.config.php dosyamızı yine düzenleme programlarından birisi ile açın ve
@ 1. satırdaki


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
kısmına ben kendi yayınlamak istediğim adresi yazdım sizde aynı şekilde ip numarasını bulduğunuz herhangi bir radyonun adresini buraya girin. Aşağıdaki resimde bunu görebilirsiniz.@ Bu bölümüde yazdıktan sonra yukarıdaki resimde 7. satırda gördüğümüz üzere var set_autoPlay = True yazıyor yani sitemize girdiklerinde player otomatik çalışacak demektir. Siz eğer otomatik çalışmasını istemiyorsanız True yerine False yazdığınızda sitenize girenler isterlerse play tuşuna basıp çalıştırabilecekler. Bu işlemleri bitirdikten sonra dosyamızı save (kayıt) edip çıkalım mevcut dosyalarımızı ftp yardımıyla joomlamızın kurulu olduğu dizine atalım ve explorerı açıp sitemizin adresini girdiğimizde aquampın kurulmuş olduğunu göreceğiz.

@ Buraya kadar anlattıklarımız sitemize bir radyo kurmak içindi eğer radyo kurmak değilde gelenlere mp3 dinlettirmek isterseniz ne yapacağız.
@ Şimdi o hiç dokunmadığımız playlist.txt dosyamızı açıp, aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere, gölgeli olarak seçili bölümden her bir mp3 için yeni bir tane oluşturup alt alta yazıyoruz. Bunu yapmamızın sebebi bir playlist (şarkı listesi) oluşsunki ziyaretçiler hem sırayla bunları dinlesin yada seçtiği bir taneyi dinlesin.@ Bu işi de tamamladıktan sonra bu playlist.txt dosyasını farklı kaydet diyip playlist.asx olarak ismini değiştirip kaydedin. Böylece playlistimizi de hazırlamış olduk.
@ Şimdi yukarıda radyo yayını yapmak için anlattığımız bölümde index.html dosyasına yazdığımız radyo adresi yerine siz mp3 dosyalarının bulunduğu adresi gireceksiniz yani


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) şeklinde olacak. Bu mp3 lerin bulunacağı klasörü önceden açıp bunun içine de mp3 lerinizi atmanız gerektiğini söylememe gerek yoktur sanırım
@ Bunu da ftp yardımıyla diğer dosyaların bulunduğu yere atın ve sitenizden dinlenilmeye başlansın.
@ Eğer mp3 dinletmeyecek radyo yayını yapacaksanız bir playlist oluşturmanıza gerek yok o zaman o dosyayı dizine de atmaya gerek yok.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


black_falcon

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 203 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 06-09-2006 20:48

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#128580 09-10-2006 09:39 GMT-1 saat    
denedim işe yarıyor saol faruk35

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <