Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

genç arkadaşların en büyük düşmanı

> 1 <

haçlı06

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 70 ileti
Yer: ankara
İş: öğrenci
Kayıt: 23-10-2006 17:14

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #133824 24-10-2006 20:24 GMT-1 saat    
ECTASY
Tamamen sentetik olup hiç bir doğal madde olmaksızın üretilir. Kimyasal maddesi MDMA'dır. Sentetik desenlenmiş uyuşturucular grubundandir.Genellikle hap, bazen kapsül veya toz şeklinde satılır.

Amphetamin kökenli sentetik bu uyarıcınin yararsız olduğu iddeası doğru değildir. bir tek tabletin bile ölüme yolaçabileceği bilinmektedir.Tahmien 20 dakika içerisinde etkisi başlar ve 4 ile 6 saat sürer. Alanlar kısa birsüre yaşamın güzel olduğunu söylerler, kalp çabuk atar, böylece fayla enerjiyle dansedenler kendilerini büyük bir topluluğun bir parçası olarak duyumsarlar. Bulantı, korku, panik, halüsinasyonlar olabilir. Çok terleme ve ateş yüksemesı sonrası vücudun su kaybı halinde birden bire fazla su veya sıvı içilmesi beyinde sulu madde birikmesi ve şişme bir ölüm nedenidir.

LSD
Çıkış maddesi doğada çavdar-mahmuzunda bulunur. Sentetik olarak üretilen LSD' nin bilinç değistirici bir özelliği vardır.

Alanların dünyayı algılama şekli değişir. Örneğin ışık daha parlak gözükür. Renkler daha koyu olarak algılanır. Sesler yüksek ve alçaklaşır. Resimlerin biçimleri değişir.Sanrı (Halüsinasyon) olgusu vardır. Bazılarına sanki kendi vücutlarını tek ediyorlarmış gibi bir duygu gelir.LSD aslında kristal şekilde olmasına rağmen pazarlamada genellikle damlatılarak kağıtlara emdirilmiş olarak satılır. Hap şeklide vardır. Horrortrip (korkulu kabus rüyalarında olduğu gibi olmıyan korkunç şeyler görme) olayı anlatması zor feci bir durumdur. Korktuğu şeylerden kaçmağa çalışırken otomobil altında kalanlar veya yüksek yerden düşenler olmuştur. Uçabileceğini veya su üzerinde yürüyebileceğini zannedenler olmuştur.

KOKAIN
Beyaz kristal şekilde bir tozdur, ince tuz gibi görünür. Koka bitkisinin yapraklarından

elde edilir.Koka alkaloitlerinden elde edilen ekgoninden kısmi sentez yoluyla yapılır.. Sokakta satılan kokain hiç bir zaman saf değildir. İçine çeşitli maddeler katılmıştır. Kullananlar genellikle Kokaini burna çekerler. Hiç bir zaman enjekte etmeyiniz. Çok tehlikelidir.
Uyarıcılar grubuna girer. Etkisi çok çabuk, alındıktan saniyeler sonra başlar,ancak kısa sürer.Uygulandığı bölgelerin duyarlılığını yok eder,gözbebeğini büyültür, damarları büzer, yüksek dozda tansiyonu yükseltir. Etkisinin yarım saati geçtiği ender görülür. Bunlar aşırı sevinç, zevklenme, aşırı uyarılma, neşelenme, olur olmaz şeylere gülme, saçmalama, dansetme, iştahsızlık, kan basıncı ve kalp hızının artışı olarak sıralandırılabilir. Ancak bu kısa süren kendini yükseklerde hissetme halini birdenbire çöküntü, kendini kötü hissetme, depresyon, paranoya, yani yoğun bir iniş takip eder. Bazıları bu düşüşü önlemek için dahada fazla kokain almayı denerler.Bu sonra durumu dahada kötüleştirir. Çok fazla alanlarda acayip davranma hatta şiddete eğilim olabilir. Bir süre sonra uyuduktan sonra uyanan kendini yorgun ve sinirli hisseder.

Kokain psikolojik bağımlılık yapar. Başka uyuşturucu maddelerin kullanımına götürür. buruna çekme sonrası delinme, kilo kaybı olur.

Crack denilen şekli daha saftır ve fazla kokain içerir.Pişirme tozu (yemek sodası) ile kokain karıştırılarak elde edilir.Bir veya iki kez denenmesi bağımlılık yapabilir ve cravinge (özleme) yol açabilir Neşelendirici ve zevk verici etkisi sadece 5 dakika sürer, arkasından 20 dakika içinde titreme, adale çekilmeleri, yorgunluk, çöküntü hali gibi hoş olmıyan etkileri gelir. diğer uyuşturucu maddeler ile kombinasyon ölüme yol açabilir. yüksek tansiyon ve kalp sorunları olanlarda daha çok dikkat edilmesi gerekir. Rock denilen, küçük içmeye hazır miktarlarda satılır.

EROIN
Eroin bir parça folyo üzerine konur dikkatlice ısıtılır. Folyo üzerindeki çizgiler içinde yayılan bir yağ formuna dönüşür sonrada siyah residü izlerine döner. Buharlaşırken çıkan duman folyo tüp içinden inhale edilir.
Enjeksiyon : Eroin bir kaşık içinde su ve sitrik asitle karıştırılır ve berrak kahverengi solüsyon halini alana kadar ısıtılır. Solüsyon enjektöre çekilir, sıklıkla yabancı maddeleri süzmek için bir sigara filtresinden filtre edilir. Daha sonra direk ven yada kas içine veya deri altına enjekte edilir.
Eroin haşhaşdan (opium) yapılan bir ağrı kesici ajandır.
Benzer etkili diğer opiatlar morfin, kodein, methadon, dikonal ve pethidin�dir.
Opiatlar alışkanlık ve bağımlılık yapıcı ajanlardır. Düzenli olarak eroin kullanan bir kişide şunlar gelişebilir:
tolerans: aynı etkiyi elde etmek için daha yüksek doz ihtiyacı.
çekilme semptomları: eğer kullanım bırakılırsa burun akıntısı, titreme ve kramplar eroin almak için güçlü bir psikolojik istek.
Eroinin fiyatı İngiltere�de yarım gram için £20-£30.
Eroin koklanabilir, dumanı içilebilir veya enjekte edilebilir.
Etkiler aynıdır, fakat her yöntemin farklı riskleri vardır.
Dumanını içmek koklamaktan daha emniyetlidir. Vücuda tedrici olarak girer ve doz daha kolay ayarlanabilir.
Eroini enjeksiyonla almak en riskli yöntemdir.

Amfetamin (Speed, Whizz)
Buruna çekme :
Amfetamin jiletle iyice toz haline getirilir ve düzgün bir yüzeyde çizgiler şeklinde yerleştirilir. Daha sonra genellikle bir rulo haline getirilmiş banknot içerisinden çizgiler halindeki toz buruna çekilir.
İllegal olarak üretilen amfetaminin çoğu amfetamin sülfattır. Toz halindedir, çok nadiren kristaller halinde olabilir.Beyaz olması gerekirse de canlı pembeden kirli yeşile kadar herhangi bir renk olabilir.
Dexedrine, halen doktorlardan elde edilebilen sarı yada beyaz tek amfetamin tabletidir.
Amfetamin değişik yollarla vücuda alınabilir. En sık kullanılan yöntem buruna çekilmesi yada bir parmakla dilin üzerine konmasıdır. Ayrıca dumanı içilebilir enjekte edilebilir

Amfetamin uyarıcı bir ajandır.
Uyanıklık, kendine güven, iyi hissetme ve artmış enerji ve dayanma gücü oluşturur.
Yemek ve uyku ihtiyacını azaltır.
Bir gramının fiyatı yaklaşık £10�dir.
Düzenli kullanım aynı etkinin alınması için daha yüksek doz ihtiyacına yol açabilir.
Amfetamin güçlü alım isteği oluşturur.
Uzun süreli kullanımı ciddi mental ve fiziksel problemlere yol açabilir.
Amfetamin buruna çekilebilir, yutulabilir veya enjekte edilebilir.
Sigara kağıdı sarılı olarak yada bir içecekle karıştırılarak yutulması amfetamin kullanımı için en güvenli yöntemdir. Etki tedricen başlar ve diğer yöntemlerle oluşandan daha uzun sürer.
Buruna çekme ile etki daha çabuk başlarsa da buruna zarar verebilir.
Amfetamin kullanımının en riskli metodu enjeksiyondur.
Amfetaminin etkisi geçerken hoş olmayan bir çöküntü olabilir. Kullanıcılar kendilerini yorgun, letarjik ve deprese hissederler. Bu durum bazı kullanıcıları daha fazla amfetamin alarak çöküntüden kaçınmaya yöneltir.
Nadiren de olsa yüksek amfetamin dozları nöbetlere ve doz aşımından ölümlere yol açabilir.
İştah azalması kilo kaybına neden olabilir. Çoğu kullanıcı fiziksel olarak güçsüz hale gelir, bu durum onları değişik türde enfeksiyonlara karşı dirençsiz hale getirir.
Amfetamin kullanımı saplantılı yada bağımlı hale gelebilir.
Uzun süren amfetamin kullanımı psikoza yol açabilir. Kullanıcılar herkesin kendisini dışladığını veya izlendiklerini yada gözlendiklerini düşünebilir.
Amfetamin kullanımı altta yatan bir psikiyatrik problemi tetikleyebilir. Bazı kişiler tek bir doz amfetamin kullanımı ile psikotik duruma gelebilirler.

Benzodiazepinler
Benzodiazepinler genellikle kapsül veya tablet formundadır ve her biri değişik derecede kuvvetli olabilir. Örneğin diazepam 2 mg, 5 mg, and 10 mg tabletler halinde bulunmaktadır. Değişik benzodiazepin grupları da genellikle değişik kuvvettedir. Örneğin lorazepam�ın 1-2 mg 10 mg diazepama eşdeğerdir.

Diazepam (Valium), lorazepam (Ativan), nitrazepam (Mogadon - "moggies") and temazepam ("jellies", "eggs") gibi çeşitli benzodiazepinler mevcuttur.

Benzodiazepinler anksieteyi azaltmak, uykuya dalmayı kolaylaştırmak ve kas gevşetici etkisi nedeni ile doktorlar tarafından reçete edilen sedatif ilaçlardır. Kısa süre içinde ilaçlar stres ve anksiete semptomlarını azaltır ve uyku getirir.
Bazen stimülant ilaçların etkisini dengelemek için veya alkol ve eroin gibi diğer ajanlarla birlikte reçete edilmeksizin yasa dışı bir şekilde kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar bunları injeksiyon yolu ile almaktadırlar.

İlacın etkisi gittikçe in efektif hale gelebilir. 2 haftalık sürekli kullanımdan sonra etki göstermeyebilirlerAfter 2 weeks of continuous use they may not work
Uyku hapı olarak 4 aylık kullanımdan sonra anksiete giderici etkileri inefektif hale gelebilir.
Bazı kullanıcılarda uyku hali, unutkanlık, konfüzyon, depresyon ve sindirim problemleri gibi yan etkiler oluşmaktadır.
Bazı kullanıcılar over-exite hale gelebilir.
Benzodiazepinler bağımlılık ve alışkanlık yapıcıdır. Uygun olmayan kullanımda kullanıcılarda şunlar oluşurabilir
Tolerans - aynı etkiyi elde edebilmek için daha büyük doz gerekmesidir
Çekilme semptomları - bunlar bir kişiden diğerine değişir ve anksiete, uyku problemleri, panik ataklar, bulantı, ani şiddetli konvulsiyon ve bilinçsizlik nöbetleri ve nadiren hallusinasyonlar.
Alımını bıraktıktan sonra ilaç vücutta uzun süre kalır ve çekilme semptomları aylarca sürebilir, bazen daha da uzun sürer.
Alkol veya eroin gibi bir diğer ajan ile birlikte alınmadığı sürece doz aşımı nadiren fatal tablo oluşturur.

Tabletlerin ve kapsüllerin (sıvılaştırılıp) enjeksiyonu ileri derecede tehlikelidir. · Injecting tablets and capsules is very dangerous. Riskler septisemi, abseler ve enjektörün paylaşımı ile Hepatite yada HIV'dir.
Eğer temazepam kapsülleri (�jellies`) enjekte edilirse, venlerde tekrar katılaşarak trombosis, gangren, ekstremite kaybı ve ölüme kadar götüren damar blokajlarına neden olur.

ANİDEN BIRAKMAYIN. Her ne kadar bazı kişiler bırakırken HİÇ sorun yaşamasalarda çekilme dönemi zor geçebilir ve derece derece dozun azaltılmasını gerektirebilir.
Kısa etkili olan benzodiazepinlerden, diazepam gibi daha uzun etkili birine geçmek sıklıkla yardımcı olabilir.
Çoğu kişi diyet değişiklikleri, artan eksersizler ve relaksasyon teknikleri uygulayarak çekilme semptomlarının bir kısmını hafifletebilmektedir.
Doktorunuzdan ve toksikoloji danışma merkezlerinden yardım isteyiniz.

Reçete ile verilsede tekrarlayan dozların kullanımını her zaman gittiğiniz doktorunuzla konuşun,.
Uzun süren dönemler boyunca ilacı kullanmayın. Bu ilaçların kullanımının 2-4 haftalık dönemlerle sınırlandırılması önerilmektedir.
Eğer insomnia (uykusuzluk) için bu ilaçları alıyorsanız haftada 2-3 gece ilaç almayın.


Metadon
edilmektedir. Metadon genellikle sıvı olarak reçete edilir fakat tablet ve enjektable formları da mevcuttur.
Metadonun dozu miligramlar düzeyindedir. Sıvı preparatlarda genellikle sıvının 1 mililitresinde 1 miligram bulunur, ancak 1 mililitrede 10 miligram içerecek şekilde yapılan preparatlar da vardır

Multidoz şişe
5 miligram kadar küçük bir doz bile bir çocuğu öldürebilir. Metadon çocukların erişebileceği yerlerden uzakta saklanması gereken ilaçlardandır.

Metadon opiatların çoğu etkilerini taklit etmek için yapılmış bir kimyasaldır.

Tüm opiatlar psikolojik ve bedensel olarak çok çeşitli etkilere sahiptir. Metadon eroinden daha uzun etkili bir ajan olduğundan, kullanıcıda çekilme semptomu olmaksızın genellikle günde bir kere alınabilir.
Beyin, karaciğer böbrek veya kemiklerde fiziksel hasara yol açmaz. Etkileri :
Eroinin oluşturduğundan daha uzun süren fakat daha az yoğunlukta kendini iyi hissetme ve stresin kaybolması;konstipasyon: küçük pupiller; terleme;kaşıntılı deri;
Araştırmalara göre günlük uygun dozda metadon reçete ile verildiğinde eroin kullanıcıları daha stabil olur ve şu riskler daha azdır :
Sokakta satılan ajanların kullanımı;
Enjeksiyon (eğer enjeksiyon yaparlarsa enjeksiyon aletlerini paylaşma olasılıkları daha azdır)
Herhangi bir suça katılmaları (yaşantılarının diğer yönlerini de daha sağlıklı koruyabilmektedirler)
Temel neden ise eroin veya diğer opiat kullananların akut çekilme semptomlarını daha fazla yaşamamaları ve opiat alımının psikolojik ihtiyacının metadonla tatmin edilmesi ve illegal ajan kullanımının önlenmesidir.

Ekstra doz metadon alımı veya metadonun temazepam gibi diğer bir anti depresan yada alkol ile birlikte alınması doz aşımı olasılığını büyük oranda artırır.
Metadon yüksek oranda bağımlılık yapıcı potansiyele sahip bir ajan olmakla birlikte eroinden çok daha fazla bağımlılık yapıcı değildir. Fiziksel çekilme semptomları metadonla daha kötü olabilir. Fakat psikolojik yönden eroin alımı arzusu metadona duyulan psikolojik alım arzusundan çok daha kuvvetlidir.
Opiatlar doğmamış bebeklerde hasara yol açmaz. Bebek için çekilme semptomları ve antenatal servislerle temasın kaybı, reçete edilen düzenli doz metadon kullanımından daha tehlikelidir.

Nitritler
Nitritler (popper) giysi, kaset satanlar ve ***shoplarda, barlarda küçük şişeler içinde satılmaktadır. Buharı direkt şişeden koklanmaktadır

Amil, butil veya isobutil nitrattan oluşur.
Amil nitrat orijinal olarak anjina pectoris ve kalb problemlerinin tedavisinde kullanılır.
Şu anda genellikle bu terim butil nitratı akla getirmektedir. Sıvı buhur veya oda koku gidericisi olarak satılmaktadır.
`Rush', `Stud', `Locker room', `Liquid Gold' gibi marka isimleri ile satılmaktadırlar.

Vazodilator etkileri vardır. Bu kan damarlarının açılmasına kalbin daha hızlı atmasına, beynin daha fazla kanlanmasına yol açar. Kızarıklık meydana gelir (rush).
Baş dönmesi, hafiflik, olgunluk ve ciddiyetin kaybı, yüzde kızarıklık ve zonklayıcı baş ağrısına yol açabilir.
Etkileri sadece birkaç dakika sürer.

Kullanım belirli durumlarla sınırlıdır. Temel olarak dans kulüplerinin ortamında ektazi veya LSD gibi ajanların etkisini artırmak için kullanılmaktadır.
Orgasmı artıdığına inanılmasına rağmen vasodilatasyon etkisi ile ereksiyonun devamını zorlaştırmaktadır.
Bazen anal *** sırasında düz kas yapısının gevşemesi için kullanılmaktadır.
Uzun süre sık sık kullanılması halinde tolerans gelişebilir. Kısa bir dönem kullanılmaması ile ajana karşı hassasiyet genellikle geri dönebilir.
Nitritlerin koklanması sonucu uzun dönemde psikolojik yada fiziksel hasar oluştuğuna dair bir kanıt yoktur.

Nitritlerin fazla miktarda alımı kandaki oksijenin redüksiyonuna yol açar. Bu durum ölüme yol açabilirse de genellikle ilacın yutulması halinde söz konusudur.
Bazı olgularda dudaklar, yanaklar ve burun çevresinde kızarıklık meydana gelir. İlaç kullanımı kesildiğinde bu durum düzelir.
Anemi, glokom veya kalb şikayetleri olan kimselerin ne şekilde olursa olsun nitritlerin suistimali kullanımından kaçınması gerekir.
Nitirtler yüksek oranda parlayıcıdır, kolay alev alırlar. Sigaralardan, kibritlerden çakmaklardan, mumlardan, ateşten uzak tutulması gerekir.
Bazı bilim adamlarının nitritlerin bu tür kullanımının HIV veya AIDS�e yol açabileceğini iddia etmesine rağmen bu hastalıklar kullanıcıların genel yaşam tarzlarından kaynaklanan problemlerede bağlanabilir.

Solventler (Yapıştırıcı, Çakmak Gazı, Tiner)
Solventler uyuşturucu etkisi için inhale edilen substanslardır. Yapıştırıcılar, çakmak gazı, benzin, tiner ve diğer aeresolleri içerir.
Türü bulunabilirliğine göre seçilir. Ortalama bir evin 30�dan fazla koklanabilecek ürün içerdiği tahmin edilmektedir.

Solventler uyuşturucu etkisi için inhale edilen substanslardır.
Yapiştırıcıları, çakmak gazlarını, benzini, tineri ve diğer aeresolleri içerirler.
Ortalama bir ev 30�dan fazla koklanabilir ürün içerir.
Insanlar bu uyuşturucuları pek çok değişik nedenlerden kullanır.
Solventlerin kullanımının bir problemin varlığını göstermesi gerekmez.
Çalışmalar en iyi yetiştirilmiş genç insanların bile bu tür ajanlarla deneyiminin olduğunu göstermektedir.
Okul çağı çocukların %6-%9�unun solventlerle deneyimi olmuştur.


Psilosibin (Büyülü Mantar)
Büyülü mantar hem çiğ olarak, besinlerle karşılaştırılarak yenebilir hemde sıvılaştırıularak yutulabilir. Büyülü mantarın birkaç değişik tipi vardır. Fakat özgürlük mantarı adı verilen tipi Ingiltere�de en fazla bulunanıdır, psilosibin isimli aktif maddeyi içerir.

Psilosibin etkileri LSD�ye benzeyen hallusinojenik ve psikodelik bir ajandır.

Tüm ajanlarda olduğu gibi oluşan etkiler kullanılan dozun miktarına, kullanıcının kişilik yapısına ve ilacın alındığı ortama bağlıdır.
Genellikle 20-30 mantarlık bir doz güçlü bir �gezinti� meydana getirir.
Büyülü mantarlar düşük dozlarda cannabisinkinden farklı olmayan bir relaksasyon hissi oluşturur. Daha yüksek dozlarda deneyimin LSD�deki etkiye daha yakın bir durum aldığı düşünülmektedir. Kullanıcılar renklerin daha canlı ve yoğun hale geldiği, kendini iyi hissetme ve hallusinosisden oluşan bir deneyim yaşarlar.
Büyülü mantarın �gezintisi� 8 saat yada daha uzun süren LSD�ninkinin tersine yaklaşık 4 saat gibi daha kısa bir süredir.

Her mantarın ne kadar psilosibin içerdiğini önceden hesaplayabilmenin bir yolu yoktur. Miktar mantarın büyüklüğü, gerginliği, yaşı ve nasıl saklanmış olduğuna göre değişir.
Çok küçük bir miktarda başlanması ve çok az miktarlarda çok yavaş olarak alımın devam etmesi gereksiz çok güçlü bir gezintiyi ve zehirlenme riskinden kaçınmanızı sağlar.

Büyülü mantarın kullanılmasında en büyük tehlike mantarın yanlış tanımlanmasıdır. Bazı mantarlar zehirlidir ve mide ağrısı, kusma ve diareye neden olurlar. Bazı mantarlar ise öldürücüdür.
Mantarı asla yalnızken kullanmayın. Gezintiniz sırasında panik tablosu ortaya çıkması durumunda yanınızda güven verebilecek yada kazara zehirli mantarlardan birini almış olmanız durumunda sizi tedavi ettirebilecek ve bakabilecek bir arkadaşınızın bulunmasını sağlayın.
Büyülü mantarlar panik ataklara neden olabilir.
Büyülü mantar muhakeme yeteneğinizi bozacağından her türlü kaza ortaya çıkabilir.
Mantar etkisi altında iken asla araba kullanmayın.
Büyülü mantarın alınmasınadan kısa bir süre sonra kendinizi kötü hissederseniz hemen hastaneye başvurun. Mantarın tanımlanmasını kolaylaştırmak için yanınızda almış olduğunuz mantarıda götürünüz.

Cannabis
Cannabis resin (esrar) sıkıştırılmış resinden yapılan yeşil/kahverengi bloktur, pipo veya sigara içine ufalanıp, yakılarak dumanının içilmesi için yapılmıştır.
Marijuana (hint keneviri, haşiş) matür dişi cannabis bitkisinin yaprakları ve çiçekleridir. Sensimilla tohumsuz yapraklardan oluşur ve sıradan haşişten çok daha kuvvetlidir. Skunk sensimilla�nın bir türüdür, California�da geliştirilmiştir ve şu sıralar Hollanda�da yetiştirilmektedir.
Cannabis yenebilirse de genellikle dumanı içilir. Esrarlı sigara içilmesi şeklinde kullanımı en çok tercih edilen yöntemdir. Pipo, şişe, chillums, kızgın bıçak, kova ve bongs da kullanılmaktadır.

Cannabis kenevir bitkisinden elde edilir.
Cannabisin fiyatı 1/16 ons (28.3 gr/16 : 1.768 gr) £7-£10�dır.

Cannabis yenebilirse de, genellikle dumanı içilir.
Dumanın içilmesi için esrarlı sigara şeklinde dumanının içilmesi en sık kullanılan yöntemdir. Pipo, şişe, chillums, kızgın bıçak, kova ve bongs da kullanılmaktadır.

Kullanıcılar düşük dozdaki cannabisi hem rahatlatıcı hem de stimüle edici bulurlar. Duygulanımda artış olur.
Sosyaliteyi artıdığı düşüncesi ile genellikle grup halinde kullanılır.
Yüksek dozlarda LSD�ye benzer şekilde etki gösterir. Kullanıcılarda bulantı, hallusinasyonlar, anksiete, panik ataklar ve paranoya oluşabilir.

Cannabis genel anlamda bağımlılık yapıcı değildir, fakat bazı kişiler kullanımı kontrol etmede sorunlar yaşadıklarından yakınmaktadır.
Tolerans ve fiziksel çekilme semptomları oluşmaz.

Cannabis kullanımı kişiyi diğer ajanların kullanımına yönlendirmez.
Çoğu kimse tüm yaşamı boyunca diğer bir illegal ajan kullanmaksızın canabis dumanı içmiştir.

Cannabisi dumanını tüm kesimlerden yaklaşık 6 milyon kişinin içtiği tahmin edilmektedir.
Sağlık için hem tütün hem de alkolden çok daha az zararlıdır. Etkileri kolaylıkla kontrol edilir ve sonradan bir etkisi yada akşamdan kalma gibi bir tablosu olmaz.

Esrar içmek bazı kişilerde altta yatan mental sorunları açığa çıkarabilir.
Cannabis kullanımı kanuna aykırıdır, mahkumiyet gelecekteki kariyerinizde başarı şansınıza zarar verir.
Cannabis refleksleri yavaşlatır ve kazalara yol açar.
Her hangi bir ilaç yada narkotik ajan etkisinde iken tehlikeli makinalar yada araba kullanmamalısınız.
Bazı kişiler psikolojik olarak bu ajana bağımlı hale gelebilir.
Cannabis irarda 30 güne kadar tesbit edilebilir.

Anabolik Steroidler
Anabolik steroidler oral olarak alınır veya kas içine enjekte edilirler. Asla bir ven içine enjekte edilmemelidirler.
Anabolik steroidler sıklıkla bir başka ajanla birlikte, aynı anda kullanılmaktadır.

Buna yükleme yada istif denir.

Genellikle, kullanım dönemi ve bunu izleyen çekilme (abstinens) döneminden oluşan bir kısır döngü şeklinde tablo oluşmaktadır.

O kadar çok sahteleri ve taklitleri yapılmıştır ki hangilerinin gerçek olduğunu söyleyebilmek çok zordur.
Anabolik steroidler doğal erkeklik hormonu �testesteronun� etkisini taklit eden ilaçlardır.
Pek çok ticari isim altında satılmaktadırlar.

Sıklıkla kullanılan anabolik steroidler Anavar, Sustanon ve Dianabol�dür.


Kişilerin anabolik steroidleri kullanmasının en sık sebepleri :
Kas kitlesini artırmak
Dayanıklılığı artırmak
Daha güç eğitim (antrenman)
Eğitimden sonraki toparlanma dönemini kısaltmak
Bazı kişiler, anabolik steroidlerin kendilerini daha güçlü yada yada hızlı hissetmesine sebep olduğuna, psikolojik faydalarının bulunduğuna inanırlar. Diğerleri ise kişileri daha agresif hale getirdiğine daha güç eğitimleri alabileceklerine inanırlar.

Çok sayıda yan etkiler mevcuttur :
Akne gelişimi.Sarılık, tümör ve kist gibi karaciğer ve dalak hastalıkları.
Artmış kardiak atak ve inme (strok) riski Değişken ruh hali ve agresyon.
Tam uzamalarını tamamlamış kişilerde büyümenin durması ve kısalık.
Erkeklerde şunlara neden olabilirler :infertilite estislerde küçülme meme gelişimi. Kadınlarda şunlara neden olabilirler: Sesin kalınlaşması Vücut kıllarında gelişme Clitorisde büyüme. Kadınlardaki bazı yan etkiler geri dönüşsüz olabilir.

Steroidlerin bağımlılık yapıcı olduğuna dair gittikçe artan sayıda yayın mevcuttur.
Bazı kişiler bırakmak istediklerinde çekilme semptomları yaşamakta olduğundan yardıma ihtiyaçları olabilir.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <