Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Aşırı iklim değişikliği geliyor

> 1 <

MuHaMMeD

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3201 ileti
Yer: istanbul
İş: öğrenci
Kayıt: 20-06-2006 06:59

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #136955 02-11-2006 15:16 GMT-1 saat    
Aşırı iklim değişikliği geliyor
Araştırmacılar, 21. yüzyılın sonunda Dünya’nın büyük bir kısmının meteorolojik olarak bugün için ‘aşırı’ nitelenen iklim değişikliklerine sahne olacağını öngörüyor.

NEW YORK - ABD’nin meteorolojik araştırmalarda şemsiye kurumu Ulusal Atmosfer Araştırmaları Merkezi’nden (National Center for Atmospheric Research-NCAR) yapılan açıklamada, sera gazlarının atmosferde artmasıyla bu yüzyılda ortalama ısı ve yağış miktarında köklü değişiklikler olabileceği belirtildi.


NCAR, Teksas Tech Üniversity ve Avustralya Meteoroloji Araştırma Merkezinin ortak araştırmasında, sera gazlarının miktarını hesaplayan 1980-99 ve 2080-99 yılları için üç ayrı simülasyonu yapıldı. Simülasyonlarda, 2080-99 yıllarında aşırı sıcak gecelerin sayısı ile sıcak hava dalgalarının uzunluğunun, Dünya’nın tüm kara parçaları üzerinde farkedilir şekilde artacağı sonucu çıktı. Tahminlere göre, 1980-1999 ile 2080-2099 zaman dilimleri arasında ciddi farklar çıkacak.

NCAR, ABD’nin kuzeyi, Kanada ve Avrupa’nın büyük bölümünde yoğun yağışlı günlerin sayısında belirgin bir artış görüleceğini, ayrıca ABD’nin batısı, Güney Avrupa ve Brezilya’nın doğusunda kurak geçen sürelerin gözle görülür derecede uzayabileceğini kaydetti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <