Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kimler kalp krizi riskine yatkın

> 1 <

B!gNOOb

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 861 ileti
Yer: İstanbul
İş: Öğrenci
Kayıt: 13-10-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #140663 13-11-2006 17:20 GMT-1 saat    
Kimler kalp krizi riskine yatkın
Memorial Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Uzm.Dr. Türker Baran, ailesinde ya da kendinde kalp rahatsızlığı olan kişilerin check-up’ı nasıl ve hangi aralıklarla yaptırmaları gerektiğini anlattı.

Özellikle ailesinde erken yaşta (50 yaşın altında ) kalp hastalığından ölümler olan ya da sebebi açıklanmamış ani kayıplar bulunan kişiler yaşları ne olursa olsun yaşamları boyunca en az bir kez kalple ilişkili bir check-up çalışması yaptırmalıdır.

Check-up tetkikleri sonucunda eğer sonuçlar normal sınırda ise 40 yaşına kadar benzer check-up tetkiklerinin 5 yılda bir yapılmasını, 40 yaşından sonra ise, kalp damar hastalığı açısından risk faktörü taşıyan, ailesinde birinci derece akrabalarında kalp hastalığı olan, sigara içen, tansiyon ve kolesterol yüksekliği, şeker hastalığı olan kişilerde de check-up’ı yılda bir defa yaptırmalarını öneriyoruz.

Bu arada toplum sağlığını etkileyebilecek meslek gruplarının, toplu ulaşım araçları kullananların, pilotların, cerrahların, yöneticilik yapan üst düzey bürokratların, şirket yöneticisi pozisyonundaki kişilerin de yıllık check-up programlarına dahil olmaları gerekiyor.

Ayrıca, aktif spora başlayan ya da bilfiil aktif spor yapan kişilerin, profesyonel sporcuların, okulların spor programlarına katılacak öğrencilerin de en azından başta bir kalp check-up çalışmasına katılmalarını ve belli aralıklarla bu çalışmalarını tekrarlamalarını öneriyorum.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <