Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Comodo Personal Firewall 2.4.4.107 Beta - SON SÜRÜM

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #147038 08-12-2006 07:45 GMT-1 saat    


Tanıtım:

Comodo yazılımı son zamanlarda diğer kişisel güvenlik duvarlarına alternatif olarak öne çıkmış bir yazılımdır. Adından da anlaşılacağı gibi bilgisayara sızmaya çalışan zararlı yazılım ve kodları engelleyici, aynı zamanda Truva yazılımlarını önleyici bir yazılım olarak ön plana çıkmaktadır. Yazılımın kendiliğinden güncelleme desteği ve gerçek zamanlı koruması bulunmaktadır.

İsterseniz diğer yazılımlardan farkına ve özelliklerine birlikte göz atalım..

Comodo kişisel güvenlik duvarı (COMODO Personal Firewall), ilk açıldığında başlama seçeneği (Launch Pad) ile karşımıza gelir. Sol kenarda üç farklı seçenek sunulmaktadır.

1. Kişisel Güvenlik Duvarı
2. İşe Yarar Uygulama (Available Application)
3. Yeni Servis ve Teklifler (New Services & Offers)

İlk bölüm olan Kişisel Güvenlik Duvarı tıklandığında sağ bölümde, yazılımın kişilere hangi imkanları sunduğunu açıklayan bölümler ve Uygulama Penceresini Göster (Show Application Window) bölümleri yer almaktadır.

Sunulan imkanlar olarak karşımıza; Dahiliye karşı ve dış hücumlar güvenliğini sağlamak(Secures Against Internal and External Attacks) , Bilgisayarı Fırsatçılara Karşı Gizlemek ve Taramak (Stealths Your P.C. Against Opportunistic Port Scans), Kötü Niyetli İnternet Erişimlerini ve Truva Yazılımlarını Engellemek (Blocks Internet Access to Malicious Trojan Programs), Hırsızlığa Karşı Kişisel Verilerinizi Korumak (Safeguards Your Personal Data Against Theft), Bilgisayar ve Ağ İçin Tam-Son Nokta Güvenliği Sağlamak (Delivers Total End-Point Security For P.C. and Net) gibi özellikler sunmaktadır.

Uygulama Penceresini Göster seçeneğine tıkladığımızda karşımıza Özet (Summary), Gizlilik ve Faaliyet-Etkinlik (Activity) bölümlerinden oluşan bir pencere çıkar. Özet sekmesine tıkladığımızda karşımıza Güvenlik İzlemesi (Security Monitoring) bölümü çıkmaktadır. Bu 4 ayrı bölümden oluşmaktadır:

1. Uygulama İzleme Sistemi (Application Monitor)
2. Bileşenleri Gözleme Sistemi (Component Monitor)
3. Ağ İzleme Sistemi (Network Monitor)
4. Uygulama Davranış Analizi (Application Behaviour Analysis)

Birinci bölümde, bilgisayarda kurulu olan yazılımları izleme altına alarak daha ilk başta bilgisayarda zararlı yazılım ve kodların olup olmadığını araştırarak bulur. Tıklandığında bilgisayarda mevcut olan yazılımların durumunu gösterir bilgi tablosu karşımıza çıkar.

İkinci bölümde, bilgisayarda kurulu olan yazılımların listesini çıkararak yazılımların Sürüm (Version),İzin, Kampanya, Tanımlama gibi tüm özelliklerinin dökümünü yapar ve tüm yazılım bileşenlerini denetim altına alarak zararlı kod içerip içermediklerini sürekli olarak denetler.

Üçüncü bölümde, bilgisayar ağlarını denetleyerek bilgisayara sızmaya çalışan Kötü Niyetli İnternet Erişimlerini ve Truva Yazılımlarını engelleyerek bilgisayarın son derece sağlıklı bir yapıda olmasını sağlar.

Dördüncü bölümde, yazılımın uygulama davranışlarını denetim altına alarak sürekli yazılımı test eder ve yazılımın en üst düzeyde çalışmasına olanak sağlar.

Yazılım; Bilgisayar Güvenlik Düzeyi (Computer Security Level)'nde ise bilgisayarı istenilen güvenlik engelleme konumuna getirebilme yeteneğine sahiptir.

Gizlilik bölümü seçildiğinde yazılım kullanıcılara Uygulama Kuralı (Application Rule), Ağ Kuralı (Network Rule), Güvenilir Uygulama (Trusted Application), Yasaklanan Uygulama (Banned Application)ve Bölge (Zone) başlıkları altında 5 ayrı uygulamanın seçeneklerini sunar. Bu seçeneklere tıkladığımızda yazılım bizden istenilen seçeneğin kaynağının belirtilmesini ister -ki; bu seçeneklerin özel
belirtilmesi gerekli yazılım varsa seçilmesinde fayda vardır.- Yazılımın bu seçenekleri kendiliğinden atama yeteneği mevcuttur.

Sihirbazlar (Wizards) bölümünde ise Güvenilir Bir Bölgeyi İlave Etmek (Add a Trusted Zone) ve Bilinen-Güvenilir Uygulama İçin Tarama (Scan for known application) seçenekleri bulunmaktadır.
Güvenilir Bir Bölgeyi İlave Etmek için bu seçeneği tıklamanız ve adımları takip ederek bildiğiniz bir internet adresini yazmanız yeterli olacaktır. Yazılım artık o adresi zararsız olarak algılayacak ama izlemeye devam edecektir. Bilinen-Güvenilir Uygulama İçin Tarama seçeneğine tıkladığımızda yazılım kullanıcı tarafından seçilen ve diğer seçilmeyen uygulamaları tarama yeteneğine sahiptir. Yazılım bu işlemi kendiliğinden sunmaktadır.

Son olarak Faaliyet-Etkinlik bölümünde ise, Bağlantılar (Connections) ve Günlükler (Logs) seçenekleri mevcuttur. Bağlantılar bölümünde, bilgisayarda bulunan ve internetle bağlantısı olan tüm yazılımların listesi ve durumlarını gösterir rapor ve izleme pozisyonları bulunmaktadır. Kaydetme bölümünde, internete bağlı olan veya bağlantısı bulunan yazılımların hangi sıklıkla internete bağlı olduğunu test ederek izleme sıklığını belirler ve rapor tutar.

İşe Yarar Uygulama bölümünde sırayla;
Yazılımı Yükseltme (i-Vault),AntiVirüs, Yedek-Destek (BackUp) bölümleri mevcuttur. Yazılım Yükseltme bölümü seçilerek uygulamayı indir sekmesi tıklandığında yazılımın yeni sürümü bilgisayara kurulum-sistem şeklinde inmektedir. AntiVirüs sekmesi tıklandığında, yazılımın kendisine ait AntiVirüs yazılımı bilgisayara inmektedir. Yedek-Destek sekmesi tıklandığında ise sunucuların, mahalli ağların, CD ve DVD yazıcılarının, listelerin ve sıkıştırılmış dosyaların dahil yedeklemesini yapabileceğiniz bir yazılımı bilgisayara indirmektedir.

Son olarak Yeni Servis ve Teklifler bölümünde ise yazılımın diğer türleri ve yararlanacağınız diğer bölümler yer almaktadır.

Not: Yazılım kurulduktan sonra 30 gün içinde lisansın alınmasını istemekte, ancak lisans ücretsiz olarak e-posta adresine verilmektedir.

Programı download etmek için aşağıdaki linke tıklayın...bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Comodo Personal Firewall Bedava Lisans Kodu almak İçin

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


IV
Assassin

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5116 ileti
Yer: Kayseri
İş: Öğrenci
Kayıt: 12-08-2007 08:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#302548 24-05-2008 18:58 GMT-1 saat    
Link Yenilenmiştir...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Sadece Yazık...
> 1 <