Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Hayatimizi degistirecek buluslar?

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #151141 06-01-2007 04:13 GMT-1 saat    
Ekonomi dergisi Fortune 2007'de hayatımıza damgasını vuracak teknolojik buluşları açıkladı. 6 ürünlük listede gözlük şeklinde televizyon ve cep telefonu büyüklüğünde laptop var.

Dünya'nın en saygın ekonomi dergilerinden ABD'li Fortune, 2007'ye damgasını vuracak teknolojik ürünleri seçti. Fortune'a göre, bu yıl görüntülü konuşma yaptıran telefon, müzik çalıp, dansedebilen robot ve gömlek cebine sığabilen dizüstü bilgisayar, hayatımıza hızlı bir giriş yapacak. Yeni yılın çok konuşulacak 6 teknolojik ürünü arasında ayrıca DVD'den 6 kat daha iyi görüntü sağlayan Blu-Ray kameralar, gözlük gibi takılıp seyredilen televizyonlar var. İşte Fortune'un 2007'de hayatı kolaylaştıracak ve en çok konuşulacak teknolojik ürünler listesi:

Gözüne tak, film keyfini 50 ekranlık TV'de çıkar
iPod'un tasarımcısı Apple'ın ürünü olan Mikimoto Beans iTheatre, TV, DVD ve oyun konsollorı gibi elektronik cihazların tümüne takılarak kulanılıyor. Mikimoto Beans iTheatre'ı gözünüze taktığınızda seyretmek istediğiniz film ya da maç 50 ekranlık bir TV'deymiş gibi önünüze geliyor. Bu yıl Şubat ayında 80GB kapasiteli iPhone (iPod ve cep telefonu) piyasaya çıkaracağını açıklayan Apple'ın yeni ürünü iTheatre'ın fiyatı 275 dolar.

Böyle telefondan dünya kupası finali de izlenir
Üçüncü nesil cep telefonu ihalelerinin yaygınlaşmasıyla beraber firmalar da, geniş veri transfer kapasitesine sahip teknolojileri cep telefonlarına uyarladı. Yüksek çözünürlükte TV izleme keyfini cebinizde taşıyabileceğiniz bir telefona dönüştüren bu cihaz, ilk olarak Japonya'da satışa sunulacak. 2.6 inçlik ekranı 90 derece dönebilen bu cihazı Sharp ve Vodafone ortak üretiyor. Fiyatı henüz açıklanmayan cihaz, katlandığında cep telefonu olarak kullanılabiliyor.

Dans edip müzik çalan robot
Teknolojİ ve tasarımın birleşimi olan bu robot, hem müzik çalıp, hem de dans eden bir müzik kutusu. Bu buluşa robot denilmesinin en önemli nedeni ise söz konusu işleri yaparken bir yandan da sahibinin peşinden gitmesi. 930 dolar fiyatla satılan MIURO için robot teknolojisiyle donatılmış bir iPod da denilebilir.

Oyun meraklılarına salonda ralli yaptıracak
Hayatı bounca hiç oyun oynamamış insanları hedef alan Nintendo'nun oyun konsolu Wii, oyun kontrolünde yepyeni bir devrimi hayata geçirdi. 250 dolarlık konsolla beraber ücretsiz gelen konsol kumandası buton kullanımı yerine hareket sensörü ile çalışıyor. Tüm hareket, refleks ve mimikleri oyunun içine katan Wii, oyun oynama alışkanlıklarını kökünden değiştirmeyi hedefliyor. Nintendo'nun en iddialı olduğu alan ise konsolun kumandası. Kumandada az sayıda tuş ve hareket sensörü bulunuyor. Oyunseverler bu kumandayı tenis oyunlarında bir raket, dövüş oyunlarında bir yumruk, otomobil oyunlarında direksiyon, silahlı oyunlarda da tabanca gibi kullanacak.

Gömlek cebine bile sığabilen laptop
Alışılagelmiş dizüstü bilgisayarların verdiği tüm hizmetleri verebilen 4 inç dokunmatik ekrana sahip Sony UX90P, gömlek cebinize sığabilecek boyutta. Fiyatı 2 bin dolar olarak belirlenecek ürün bu ay raflardaki yerini alacak.

DVD'nin pabucu dama atılıyor
DVD kayıt yapabilen video kameralar ülkemizde raflarda yerini alırken, ABD'de 6 kat daha yüksek kapasiteye sahip Blu-Ray kaydı yapabilen HDTV kameralar piyasaya sunuluyor. Ancak ses ve görüntü kalitesini olağanüstü artıracak bu cihazın küçük bir problemi var. Elektronik firması Hitachi, söz konusu cihazın seri üretimi için hazır ancak, henüz Blu-Ray çalabilen bir cihaz bulunmadığından üretime geçilmiyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <