Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

2006'nın Güvenlik Ürünleri Değerlendirmesi - DÖKÜMAN

> 1 <

rhythm

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2881 ileti
Yer: Anatolian Know High School / Turkey İstanbul - Bahçelievler
İş: rhythm
Kayıt: 04-05-2006 15:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #158930 25-01-2007 12:53 GMT-1 saat    
2006'nın GÜVENLİK ÜRÜNLERİ ROUND UP (DEĞERLENDİRME) - DOKÜMAN

Her sonbaharda, yapraklar renk degistirir, hava sogur ve güvenlik programlari bir sonraki yil için güncellenir.

Bu yilin, güvenlik suitlerinin Yilin-Ürünü konumuz, güçlü koruma programlari. Incelenen her programin virüs modülü, uzmanlarimizdan en az 4 yildiz aldi, dolayisiyla, bu programlardan herhangi birini kullanmak, bilgisayarimiza sizmasi olasi virüs veya casus yazilimlara karsi sizi mutlaka koruyacaktir.

Casus yazilimlar gibi can sikici dosyalar için ise yine listemizdeki tüm programlar, kendi etki derecelerine göre, bunlara karsi önlemler almis durumda. Degerlendirmelerimizde, kendi güvenlik tercihlerinize göre, her programi ayri degerlendirebilmeniz için, alt puanlamalar da yaptik.

Eger bilgisayarinizda, ayri ayri çalismasindan dolayi sorun yaratacak, tek amaç için gelistirilmis birden fazla program kullanmak gibi bir sikintiya girmek istemiyorsaniz, Entegre Güvenlik Çözümleri sizin için ideal.

Bunlar arasinda, bizim en iyi buldugumuz, ZoneAlarm Security Suite 6.0. En iyi kalite güvenlik duvari, mükemmel anticasus donanim ve antispam araçlari ile donatilmis durumda.

Asagidaki full degerlendirmelerimizi inceleyip, sizin için en uygun olani seçin.

BITDEFENDER INTERNET SECURITY 9
BitDefender 9, Antivirus koruma özelligi ile en iyisi, fakat gereksiz olarak ortaya çikan güvenlik duvari pop-up'lari ve güçlü olmayan Spam Filtresi özellikleri, genel yarista, Bit Defender'i geriye çekiyor.

ÖZET DEGERLENDIRME:

Zaman-testli antivirüs modülü, yeni özellikleriyle kisisel güvenlik duvari, makinenizi temiz tutacak bir anticasus yazilimiyla, BitDefender önceki versiyonlarina göre çok ilerleme kaydetmis. Buna ragmen, en iyi güvenlik suite'i tanimlamasini yapmak zor.

ARTILARI:

Antivirüs, virüs tesbit etme ve yoketme konusunda garantili. Antispyware, casus yazilimlarin yüklenmesini engellemede çok basarili. Güvenlik duvarina, hack-saldiri korumasi özelligi eklenmis. Antispam, phishing scamleri ayri olarak tanimliyor.

EKSILERI:

Güvenlik duvarinin onay isteyen pop-uplari, sayisiz, lüzümundan fazla ve kafa karistirici. Spam filtresi'nin dogruluk orani düsük. Parental-Control ( Yetki Kontrolleri ) bir bütün halinde. Kisisellestiremiyorsunuz. Yapilan testlerde, antispyware bulmus oldugu birçok tehditi ortadan kaldiramadi.

ANA DEGERLENDIRME :

Yeni BitDefender 9 Internet Security, BitDefender antivirüs paketi çekirdegi altinda gelistirilmis full bir güvenlik suiti olarak adlandirilabilir. AV ile birlikte, casus yazilim korumasi sagliyor ve firewall disaridan gelebilecek saldirilara karsi sistemi koruyor. Parental Control modülü, kisitla olmasina ragmen yeni bir özellik. Spam filtresi ise özellikle Phishing Saldirilari için gelistirilmis.

Bit Defender'in Antivirüs'ü, Virus Bulletin VB100% ödülünü kazandi ve hem ICSA hem de West Coast Laboratuarlarindan, virus tanimlama ve temizleme konusunda tam onay aldi.

Antivirus, sistemin tamamini ( ag sürücüleri dahil ) veya istendiginde bir bölümünü tarayabiliyor, zaman araliklari ( saat ve yil araliklari dahil ) degisen, birden fazla tanimlanmis taramalari uzun sürse de tamamlayabiliyor.

F-SECURE INTERNET SECURITY 2006F-Secure 2006 Suite'nin temiz ve kullanilir arayüzü olmasina ragmen genel koruma konusunda tutarsizliklar sergiliyor. Antivirus ve Güvenlik duvari iyi sonuçlar veriyor, buna ragmen, tarama hizi yavas, antispam özelligi zayif, ve anti-casus yazilimi bazi zararli dosyalari atliyor.

ÖZET DEGERLENDIRME:


F-SECURE INTERNET SECURITY SUITE 2006'da yaptigimiz testlerde karisik sonuçlar elde ettik. Yine de kullanicilarin, F-Secure'un temiz ve basit arayüzünü sevecegini umuyoruz.

ARTILARI :

Çok az ayar gerektiren temiz bir arayüz. Güçlü firewall, sistem çatlaklarini kapatiyor. Test sirasinda birçok anti-casus yazilimin kurulumunu engelledi. Antivirus, bilgisayarin uygun oldugu bir zaman, tarama çalismalarini programlayabiliyor.

EKSILERI :

Etkili olmayan antispam. Virüs ve casus yazilim taramasi yavas. Casus yazilim korumasi, yapilan testlerde bilinen keyloggerlari tesbit edemedigi gibi, yakalananlarin bazilarini sistemden kaldirmiyor. Kisiye uygun ayarlari olmayan, Parental Control özelligi.

ANA DEGERLENDIRME:

F-Secure Internet Security 2006'nin, inanilmaz kaliteli güvenlik duvari, virüslere, casus yazilimlara ve rootkit'lere karsi önlemlerinden olusan çok büyük özellikleri var.


MCAFEE INTERNET SECURITY SUITE 2006McAfee Internet Security Suite, ilk günkü koruma ve etkili casus-yazilim blocklama özelligini içinde barindiran mükemmel bir VirusScan modülüne sahip. Antispam taramasi, çok kötü sonuçlar vermedi, yine de POP3 yüklemelerini de yavaslattigi söylenebilir.

ÖZET DEGERLENDIRME:

McAfee Internet Security Suite 2006'nin, kisinin özel bilgilerini koruma, anti-spam ve güvenlik duvarlari modülleri iyi, buna ragmen mükemmel virüstarayici modülü kadar göze batmiyorlar.

VirüsScan PUP'lari ve en yeni çikmis saldiri türlerini bile engellemekte inanilmaz isler basariyor. Eger McAffee'nin tek bir ürününü kullaniyorsaniz, bu full suite'e upgrade etmeniz sizin için çok yararli.

ARTILARI:

Kullanimi kolay, iyi entegere edilmis.Antivirus'un zero-day diye tabir edilen günlük yeni ataklara karsi koruma özelligi mevcut ve testlerde casus yazilimlari basari ile engelliyor.
Programlarin, database tarafindan iyi bilinmesi, güvenlik duvari pop uplarini aza indiriyor. Güvenlik duvari, dünya haritasinda, makineye yapilan izinsiz girisleri dünya haritasindan izleyebilme özelligine sahip.

EKSILERI:

Antispam özelligi özellikle pop3 download'lari yavaslatiyor ve piyasadaki en iyi antispamlerden denilemez. Onarilmis veya silinmis virüs raporlarina ulasmak kolay degil. Güvenlik duvari, leak-testlerde çok basarili degil.

ANA DEGERLENDIRME :

McAfee Internet Security Suite, SpamKiller, VirusScan, Privacy Service ve Personal Firewall Plus modüllerini bir arada barindiriyor. McAfee'nin güvenlik merkezi, bu modüllerle entegre durumda ve bunlari en son antivirüs yazilimlari ile takip ediyor. ( Corporate versiyonlar hariç. ) Windows XP,de Windows Güncelleme onayini alip, XP SP2 Güvenlik Duvarinin tamamen yerine geçiyor.


NORTON INTERNET SECURITY 2006Güçlü bir antivirus, ve saglam güvenlik duvari, bu paketin özelliklerinin en basinda. bu tepeleme özelliklerin bedeli var. Kurulum ve tarama özellikleri yavas. Seyrek de olsa bazen cevap alamayabiliyorsunuz.

ÖZET DEGERLENDIRME:

Güçlü antivirüs ve kurallari sert güvenlik duvari, bu paketin bir sürü özelliginden sadece ikisi. Fakat, özelliklerin bu kadar fazla olmasi, dezavantajlari beraberinde getiriyor. Kurulumu ve tarama islemi yavas ve seyrek de olsa bazen kitlenebiliyor.

ARTILARI:

Sistemin durumunu tamamen izleyen bölüm, Norton Protection Center. Güvenlik duvari hackerlari ve leak-testleri engelliyor, direkt saldirilara karsi koyuyor, çesitli ag görevlerini yerine getiriyor.

Parental Control, Windows hesaplarini istege bagli olarak, iliskilendirebilmek mümkün. Testte yapilan tüm casus yazilimlari engelleyip çogunu yok edebilen bir sistem.

EKSILERI:

Kurulum agir, tarama agir bazen kitlenebiliyor. Virüs bulasmis sistemlerde kurulum sirasinda problemler yasanabilir. Buna ek olarak, elle spyware silinmeyi gerektirebiliyor.

Antispamde sapma ve düsük performans göze çarpiyor. Parental Control Servisi, bazen hata verip tüm kullanici hesaplarini kitleyebiliyor.

ANA DEGERLENDIRME :

NORTON INTERNET SECURITY 2006'da, SYMANTEC'S Firewall, Antivirus, Anti-Spyware, Parental Control ( Yetkilendirme Kontrolü ) ve Privacy Control Özelliği mevcut.

Yeni Norton Protection Center ( NPC ), Norton Internet Securit (NIS) modülü ve birden fazla Norton System Works (NSW) modüllerinin saglikli çalismasi açisindan devamli rapor sunuyor. NPC tarafindan rapor edilen problemleri halletmek için, FIX NOW seçimini tiklamak gerekiyor.PANDA PLATINUM 2006 INTERNET SECURITYPanda Platinum, virüs ve casus yazilim olmak bütün zararli dosyalari blokluyor. Eger, tekdüze Parental Kontroller ve Gelen kutunuzdaki biriken lüzumundan fazla Spam'e aldiris etmiyorsaniz Uygun.

ÖZET DEGERLENDIRME:

Panda Platinum Virüs koruma konusunda iyi, casus-yazilim koruma konusunda bayagi iyi, yine de Spam Blocking gibi diger bazi görevleri yerine iyi getiremiyor. Bilgisayarinizi temiz tutmak için düzgün bir is yapmasina ragmen, spam için baska bir uygulamaya ihtiyaciniz olabilir. Outlook'un içindeki entegre anti-spam bile daha iyi çalismakta.

ARTILARI:

Kullanimi çok kolay. TruPrevent Koruma özelligi, yepyeni çikmis saldirilara karsi bile etkili. Yapilan testlerde, yüklemeye çalistigimiz tüm spyware yazilimlarinin kurulumunu engelledi ve kaldirdi, problemli sistemde denenen bir testte ise 1 adet fire verdi.

EKSILERI:

Etkisiz antispam özelligi. Web filtreleme hesaplari Windows hesaplari ile iliskilendirilmis olmamasina ragmen, yine de degistirmek için Windows'u kapatmanizi sart kosuyor. Zaman limitli hesap özellikleri mevcut degil.

ANA DEGERLENDIRME:

Panda'nin 2006 modelinin yapabildikleri, özellikle tek bir baslik altinda gizlenmis gibi ortalikta pek gözükmüyor. Herseyin basit olarak gösterilmesi için, sadece Panda'nin, PC durumunu gösteren ana penceresi mevcut ve bu pencereden, tanimlamalari güncellestirmek, tarama yapmak, ayarlari degistirmek ve daha fazla detaylara gözatmak mümkün.PC-CILLING INTERNET SECURITY 2006PC-cilling'in antivirus özelligi olaganustü. Kisisel korunma ve istenmeyen yazilimlari engelleme özellikleri çok ileri. Fakat Firewall, Spyware ve Antispam modulleri, bu suite size çok fazla önermemizi maalesef engelliyor.

ÖZET DEGERLENDIRME:

PC-cilling'in Antvirüs özelligi mükemmel ve kisisel koruma modülleri, gorevlerini gayet iyi yerine getiriyorlar. Buna ragmen, Firewall, Spyware ve Antispam modülleri, Güvenlik Suite'ini digerleri yaninda geride birakiyor.

ARTILARI:

Basit ve güçlü antivirüs. Tehlikeli sitelere girmeyi engelleyen içerik korumasi, uygun olmayan siteleri engelleyebilme özelligi. Kisisel Koruma, özel verilere erismeye sinirlar koyabiliyor.

EKSILERI:

Firewall, gerekli portlari gizlemekte basarisiz. Ayarlarinin yapilmasi güç. Birçok casus yazilima testlerde izin verdi. Casus Yazilimlari silerken, bunlarla ilgili bir takip yapmak mümkün degil, log sunmuyor.

ANA DEGERLENDIRME:

Trend Micro, PC-cilling Internet Security'ii, bilgisayar çömezlerinin bile kullanabilecegi ama bir o kadar gelismis özellikler eklemis. Suite, içinde Antivirüs, Antispyware ve Antispam Koruma, Firewall, Kisisel Veri Korumasi ve Web Içerik filtresi bulunduruyor. Fakat tüm modüllerin kaliteleri, hem kullanim hem de güçlülük açisindan farkliliklar göstermekte.ZONEALARM SECURITY SUITE 6.0Çok yüksek etkide güvenlik duvari ve saglamis oldugu iyi koruma özellikleri ile ZoneAlarm 2006 için tavsiye ettigimiz en iyi güvenlik suiti durumunda. Özellikle Spyware engellemesi ve, güçlü antispam özelliklerinden çok etkilendik.

OZET DEGERLENDIRME:

Tam donanımlı firewall'u, buna eklenmiş güçlü spyware özellikleri, bu Suite'i tek kelimeyle süper hale getirmiş.

ARTILARI:

Suite'te, ayarlanabilir izin seviyeleri kontrolü, kolaylıkla sağlanıyor. Yeni OS-Level Firewall Katmani, Leak Testleri ve Spyware'leri engelliyor. Mükemmel Casus-yazılım engellenmesi ve etkili kaldırma islemi. Gayet etkili Antispam ve Antivirüs.

EKSILERI:

Antispyware, kaldırdığı zararlıların detaylı loglarını sunmuyor. Default olarak ayarlanırsa, daha güçsüz koruma yapabiliyor.

ANA DEGERLENDİRME:

Zararlı yazılımlardan kendinizi sürekli korumanız için, bunların sisteminize kurulmasını engellemek zorundasınız. İyi bir antivirüs programının, virüs ve wormlara karşı yaptığı da budur.

Diger yönden, birçok Anti-spyware program, casus yazılımların PC'nize girmenize tam olarak engel olamıyor, çoğunluğu, bu yazılımlar ancak sisteme sızdıktan sonra tesbit edilebiliyor. Üzülerek belirtmek gerekir ki, bunların zaten sisteme girmiş olması, yeteri kadar zarar için yeterli.
Yazan: Kyle Monson. /PC MAG

Çevirmen:LET-MI-IN.
Alınıdır..

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


\ 2 Ayrı Dünya

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) ile

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Dinlenecek şarkılar 2011 Aynı Yaşam //
> 1 <