Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Başarılı Bir Oyuncu Olmanın 7 Altın Yolu

> 1 <

YKaraca

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1931 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-05-2006 12:13

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #179568 29-03-2007 15:35 GMT-1 saat    
Hani yazarlar ya yemek kitaplarında, "Patlıcan Pişirmenin 12 Sırrı" diye. Ben de başlığı içerikle uyumlu olarak "Başarılı Bir Oyuncu Olmanın 7 Altın Yolu" yazdım. Haydi bakalım, neler bizi başarılı bir oyuncu yapıyor da, neler önümüzü kapatıyor anlayalım...

1. Hangi Tür Oyunu Seviyorsunuz? Bunu Anlayın

Benim tavsiyem ilk önce hangi tür oyunu sevmenizi anlamanızdır. Çünkü bir insan sevdiği ve zevk aldığı işi daha çabuk bitirerek mutlu olur. Bu kural oyunlarda da geçerlidir arkadaşlar. Yani hangi tür oyunu seviyorsanız, o oyunları diğer aldığınız oyunlara kıyasla çok daha çabuk bitirirsiniz. Size heyecan veren, size kendi dünyasını yaşatan, maceradan maceraya sürükleyen, sizi mutlu eden oyunları alın. Böylece hiç kimse farketmeden başarılı olmanın ilk adımını atmış olursunuz.

2. Aldığınız Oyun Hakkında Bilgiler Edinin

Eğer sevdiğiniz oyun türünü bulduysanız, ikinci aşamaya hazırsınız demektir. Oyun hakkında bilgiler edinmek için dergileri karıştırın, siteleri dolaşın. Zaten biz bu incelemeleri vb. neden yazıyoruz, hem kendimiz zevk aldığımız için, hem de size bu konuda yardımcı olmak için. Böylelikle oyun hakkında bilgi edindiğiniz gibi, oyunun havasını da o andan itibaren yaşamaya başlayacaksınız.

3. Sıra Geldi Oyunu Oynamaya!

Bunları da yaptıktan sonra sıra doğal olarak oyunu oynamaya geliyor. Oyununuzu aldınız, koltuğunuza yavaş yavaş yerleştiniz, konrol cihazınızı elinize aldınız, bir güzel esnediniz ve en sonunda oyunu oynamaya hazırsınız. Oyunu çalıştırdınız, firmalar ve bilgiler ekrana geldi, açılış filmi bitti, ana menü geldi! İşte ayarlarınızı filan yaptınız, yeni oyununuza rahatlıkla başladınız. Bu sırada görev size geliyor. Yani ikinci maddede dediğim gibi, araştırdığınız ama topladığınız bilgiler burada işinize yarayacak. Bu bilgileri de kullanarak amacınızı belirlediniz: BEN BU OYUNU BİTİRECEĞİM! Tabii öyle hemen olmuyor bu işler. Çabalamak gerekiyor, uğraşmak gerekiyor.
4. Çabalamadan Oyunun Anlamı Yok

3. maddedeki son satırlarda dediğim gibi, her oyunun bir felsefesi vardır ve felsefesini anlayıp oyunu bitirmek için çabalamak gerekir.Ama o oyunu bitirmek için hemen hilelere ve tam çözümlere atlamayın. Çabalayın, oyunun üstüne yoğunlaşın, hilerleri ve tam çözümleri son çare olarak görün. Kısacası bir oyunu çabalamadan bitirmek, bir çayı şekersiz içmekle aynı değerdedir.

5. Oyunun Havasını Yaşayın

Annelerimizin babalarımızın bizi "Oğlum/Kızım bu işi istemiyorsan yapma, seviyorsan yap" diye uyardığı olmuştur. Bu aynen oyunlarda da geçerli. Hiç kimse size bir oyunu zorla oynatmasın, oynatmaya çalışıyorsa siz engelleyin. Sevdiğiniz oyunu oynayın, onun havasını yaşayın. O oyunu içinizde hissedin.

6. Denemekten Zarar Gelmez

Hiç sevmediğiniz bir oyun türü mutlaka vardır. Bu nedenle o oyunlardan tiksinirsiniz. Ama o oyunu bir yerde oynayıp hayran kaldığınızda " Denemekten Zarar Gelmez Sözünü " daha iyi anlarsanız. Denemekten korkmayın, denemek zarar değildir.

7. Oyunlar Biter Ama Hayat Devam Eder

Siz siz olun oyun oynamaktan başını kaşıyamayan biri hâline gelmeyin. Oyunları sevin, doyasıya oynayın, mutlu olun, onlardan zevk alın ama bunlar olurken içinde bulunduğumuz Dünya'yı ve hayatı asla ama asla UNUTMAYIN!!!

verildiyse özür dilerim................

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


-İLETİŞİM-
MSN :
MAİL :

rayki.88

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2060 ileti
Yer: gazayıntap
İş: ((¯¨¤» ØgRèÑ©ï «
Kayıt: 09-11-2006 06:33

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#181132 31-03-2007 20:27 GMT-1 saat    
zuahahhahahah güzel iiimiş sagol tşk ederiz

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <