Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yabancı 'hacker'lar para, Türkler vatan için savaşıyor

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #210085 18-05-2007 07:32 GMT-1 saat    
Yabancı 'hacker'lar para, Türkler vatan için savaşıyor

Bilgisayar korsanları, bilişim sistemlerine ya para ya da prestij için giriyor. Yabancı hackerlar elde ettikleri bilgileri para karşılığı satarken, Türk hackerlar bunu vatanperverlik adına yapıyor.

Bu konuda en dikkat çekici örneklerden biri K.Irak'ta 11 Türk askerine uygulanan kötü muameleden sonra yaşanmıştı. Amerikan askerlerinin tavrına tepki gösteren Türk bilgisayar korsanları, kısa süre içerisinde ABD, Almanya ve İngiltere'ye ait bin 500 web sitesini ele geçirmişti. Zaman zaman terör örgütü PKK'yı destekleyen ülkelerin sitelerini göçerten yerli korsanlar, Roj TV'ye destek çıkan ve İslam'a hakaret karikatürlerinin yayınlandığı Danimarka'nın binlerce sitesini de 'hack'lemişti. Beyaz Şapkalı (iyi niyetli) hackerların en ünlüsü olarak gösterilen Joseph Pierini de, Türk hackerların çok bilgili ve tehlikeli olduğunu düşünüyor. Pierini'ye göre birçok ülkede korsanlar ele geçirdikleri bilgileri satarken, Türkler sadece ülke menfaatini gözetiyor. Dünyada 75 bin şirketin bilgi güvenliğini sağladıklarını belirten Pierini, bu yüzden hacker davranışlarını takip edebildiklerini vurguluyor ve ekliyor: "Şu günlerde en tehlikeli hackerlar Rusya, Ukrayna, Vietnam ve Türkiye'de."

Hackerlar tarafından gerçekleştirilen kredi kartı bilgi hırsızlıklarına karşı Visa ve MasterCard ile birlikte PCI veri güvenlik standartını geliştiren HackerSafe şirketi, Türkiye pazarına da girdi. Şirket, koordinatör olarak internet açıklarını saptama konusunda ün yapan deneyimli hacker Joseph Pierini ile çalışıyor. Pierini'nin görevi iyi niyetli hack ile sitelerdeki açıkları bulmak ve kapanması için uyarılar yapmak. Pierini, işi gereği hackerların becerileri ve özellikleri konusunda özel bilgilere sahip bulunuyor. Beyaz Şapkalı, "Şu günlerde en tehlikeli hackerlar Rusya, Ukrayna, Vietnam ve Türkiye gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor. Bunlar genelde grup halinde, işbirliğiyle sistemlere saldırarak istedikleri bilgileri elde ediyor. ABD'de bilgi seviyesi yüksek korsanlar var; ama bunlar ağır cezaları bildikleri için uzak duruyor." diyor.

Türk hackerların saldırısı siyasî

Hackerlık konusunda dahi kabul edilen yeminli bilgisayar korsanı Pierini, "Korsanların dünyasına genel olarak bakarsak, Türkler bilgi çalmak yerine siyasî olarak, düşüncelerini ortaya koymak için web sitelerini göçertiyor. Danimarka ile yaşanan karikatür krizi buna güzel bir örnek. O dönemde binlerce Danimarka sitesi göçertilmişti. Irak Savaşı dönemi ve Filistin ile İsrail arasında gerginliğin arttığı dönemlerde Türklerin göçerttiği siteleri örnek olarak gösterebiliriz. Türk hackerlar iyi bir bilgi donanımına sahip olmalarının yanı sıra tehlikeliler. Çok fazla Türk hacker var. Rusya ve Ukrayna'da hackerlar daha organize çalışırken, Türkiye'de organize suçlar yok denilecek kadar az. Türkiye'de hackerlar daha çok siyasi ve ideolojik saldırılar yapıyor. Ayrıca, Hack Ekibi ismi verilen gruplar var. Bunlar düzenli olarak kendi aralarında web sitesi göçertmek için yarışırlar.

Fransa Meclisi'nin Ermeni soykırımını tanımayanlara para ve hapis cezasını öngören yasa tasarısını kabul etmesinin ardından iki ülke arasındaki gerilim, siber âleme de taşındı. Türk hackerlar, Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım'da bin 500 Fransız siteyi hackleyip İstiklal Marşı koydu. Danimarka gazetesinde Hz. Muhammed'e yapılan saldırı sonrası devletin de sahip çıkması üzerine sanal âlem başta olmak üzere söz konusu ülkeye saldırılar başladı. Amerika'nın Irak'a saldırısından hemen sonra siber âlemde ABD kökenli sitelere yapılan saldırılara Türk korsanlar da katılmıştı. Gazze'yi işgal eden İsrail'in yüzlerce web sitesi Türk hackerlar tarafından kullanılamaz hale getirildi. 2003 yılının Mayıs ayında, Kuzey Irak'ta 11 Türk askerinin ABD'li askerler tarafından gözaltına alınması üzerine saldırıya geçen Türk hacker grubu ABD, Almanya ve İngiltere bağlantılı bin 500 web sitesini göçertti.


El Kaide'nin bilgi seviyesi düşük

Medyada yer alan El Kaide'nin ABD'ye online tehditte bulunduğuna dair haberler ile ilgili sorularımızı cevaplandıran Pierini, El Kaide'nin sistemleri göçertecek kadar bilgi seviyesine sahip olmadığını düşünüyor. Pierini, "İddia edildiğinin aksine El Kaide'nin ABD sistemlerine sızacaklarına çok inanmıyorum. Bu inanmama bizim bilgisayarlarımızın iyi korunduğundan değil, El Kaide'nin de bu kadar güçlü olmadığından. Geçmişte Filistinli birkaç hacker görmüştük, El Kaide mensuplarını ise görmedik." ifadesini kullandı.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


controll_hack

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2935 ileti
Yer: yatağı isterim
İş: Sagocu Desem..?
Kayıt: 12-05-2006 13:20

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#210442 18-05-2007 15:43 GMT-1 saat    
hmmm eline saglık

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


AdaM Gibi İmza!

BenimLe cenk yapmak adıNa en yürekLinizi yoLLayın!
Dokunursam patLar mayıN.. YüzLerinizi sakLamayın!
Karaya Düşeni akLamayın!MaskeLeri düştü bayım..
Rap'i şaha kaLdırmak adıNa siz ikiniz Şeker yaLayın!
> 1 <