Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Çin Siber Saldırı Birimi Kurdu...!

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #223099 08-06-2007 20:40 GMT-1 saat    
ABD'li savunma uzmanları, Çin'in virüs ve benzeri siber saldırılar için bir bilişim dairesi oluşturduğunu açıkladı. Çin ordusunun ayrıca karşı taraftan gelebilecek siber saldırıları önlemek için özel bir ünite kurduğu da belirtiliyor. Pentagon, Çin'in siber saldırı departmanını, ordusunu modernleştirme çabalarının bir parçası olarak görüyor. Çin'in ileri teknolojiye yatırım yaptığı ve gelişmiş füze sistemlerine para yatırdığı biliniyor.

Siber savaş unsurları son yıllarda tüm orduların yatırım yaptığı bir savunma sistemi. Çin'in yanı sıra Japonya, ABD ve Avrupa ordularının da bilişim ağlarını çökertmeye yönelik saldırı sistemleri oluşturduğu biliniyor. Pentagon raporunda şu ifadeler yer alıyor: “Çin ordusu bir süredir, virüs programlar yazarak bunları düşman saydığı ülkelerin şebekelerine yaymayı planlamaktadır. Siber saldırı için ayrı bir departman kurması, Çin'in bu konudaki amacını ortaya koymaktadır. Çin'in ABD bilgisayarlarına sızma yeteneği vardır ve bu tip bir saldırı ABD'de sivil ve askeri bilgisayar sistemlerinde ciddi hasar bırakabilir."


LOGIN: HEDEF TAYVAN
Pentagon raporu ayrıca Çin'in askeri tatbikatları sırasında siber saldırı talimi de yapıldığının altını çiziyor. Çin'in en önemli askeri hedefi, 1949'da ayrılmasına karşın hala bir parçası olarak gördüğü Tayvan adası. Çin'in siber saldırılarını Tayvan'a yöneltebileceği tahmin ediliyor, zira Pentagon raporuna göre, adayı bütünüyle bombalamak yerine Çin daha yumuşak bir saldırı yöntemini tercih edecek.

Çin'in Tayvan'a siber saldırı gerçekleştirmesi halinde ise, ABD buna sessiz kalmayarak müttefikini korumaya geçecek ve bu durumda da Çin'in hedefi haline gelecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <