Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İnternet'in Oscarı Youtube'a Verildi...!

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #223112 08-06-2007 20:48 GMT-1 saat    
İnternet Oscarları olarak bilinen Webby ödüllerinin 11'incisi, İngiliz rock sanatçısı David Bowie, internette müzayede sitesi eBay ve Youtube'a verildi.

Bowie'ye "onur ödülünün" 1998'de internette kurduğu BowieNet sitesi, UltraStar adındaki şirketi aracılığıyla "sanatın ve teknolojinin sınırlarını zorlamaya katkılarından" ötürü verildiği belirtildi. Hip hop tarzı müzik yapan The Beastie Boys, müzikal MP3 formatını kabul ederek teknolojiye uyum sağladığı için yılın sanatçısı ödülüne layık görülürken, müzayede sitesi eBay'ın 200 milyondan fazla kullanıcısı da, insanların birbirleriyle iletişim kurma tarzını değiştiren bir "kültürel olay" yarattığı için ödüle layık görüldü.

İnternette görüntü paylaşım sitesi YouTube kurucuları Steve Chen ile Chad Hurley, "medyanın görünümünü değiştirdikleri için" yılın kişisi seçildiği belirtildi. Webby ödülleri, merkezi San Francisco'da bulunan "International Academy of Digital Arts and Sciences" (Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimler Akademisi) tarafından veriliyor.

Yıl boyunca internet kullanıcıları, "webbyawards.com" sitesinde ödüle aday gösterdikleri siteler için oy kullanıyor. En çok oy alan sitelerden seçim yapan akademi bir aday listesi açıklıyor. Birinciler de akademi üyelerinden oluşan bir jüri tarafından belirleniyor.

İnternet Oscarları olarak bilinen Webby ödüllerinin 11'incisi, bu yıl İngiliz rock sanatçısı David Bowie, internette müzayede sitesi eBay ve internette görüntü paylaşım sitesi Youtube'a verildi. Bowie'ye "onur ödülünün" 1998'de internette kurduğu BowieNet sitesi, UltraStar adındaki şirketi aracılığıyla "sanatın ve teknolojinin sınırlarını zorlamaya katkılarından" ötürü verildiği belirtildi.


Hip hop tarzı müzik yapan The Beastie Boys, müzikal MP3 formatını kabul ederek teknolojiye uyum sağladığı için yılın sanatçısı ödülüne layık görülürken, müzayede sitesi eBay'ın 200 milyondan fazla kullanıcısı da, insanların birbirleriyle iletişim kurma tarzını değiştiren bir "kültürel olay" yarattığı için ödüle layık görüldü.

İnternette görüntü paylaşım sitesi YouTube kurucuları Steve Chen ile Chad Hurley, "medyanın görünümünü değiştirdikleri için" yılın kişisi seçildiği belirtildi. Webby ödülleri, merkezi San Francisco'da bulunan "International Academy of Digital Arts and Sciences" (Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimler Akademisi) tarafından veriliyor. Yıl boyunca internet kullanıcıları, "webbyawards.com" sitesinde ödüle aday gösterdikleri siteler için oy kullanıyor. En çok oy alan sitelerden seçim yapan akademi bir aday listesi açıklıyor. Birinciler de akademi üyelerinden oluşan bir jüri tarafından belirleniyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <