Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Apple Safari'yi Çıkardı....!

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #224807 12-06-2007 19:45 GMT-1 saat    
Apple, kendi web tarayıcısı Windows için Safari'yi çıkardı
Apple, Microsoft'un Explorer'ı ve Mozilla'nın Firefox'u ile rekabet edecek kendi web tarayıcısı Windows için Safari'yi çıkardı.

Apple şirketinin Başkanı Steve Jobs, hedeflerinin büyük olduğunu ve Safari'nin pazarın yüzde 4,9'unu ele geçirmesini amaçladıklarını belirterek, Safari'nin Windows'un en hızlı tarayıcısı ve İnternet Explorer'dan iki kat hızlı olduğunu söyledi.

Mac'ler ve Windows işletim sistemleri için aşırı popüler olan iTunes'un başarısını Safari için tekrarlamak isteyen Apple'ın Windows XP, Vista ve OSX işletim sistemi ile çalışan Apple Mac'ler için çıkardığı yeni web tarayıcısını Apple'ın web sitesinden indirmek mümkün.

300 kadar yeni özelliği bulunduğu belirtilen web tarayıcısı Safari, masaüstü için Stacks adı verilen yeni bir organizasyon sistemine ve müzik tutkunlarının iTunes'da albüm kapaklarına göz atabilmeleri gibi kullanıcıların imleçlerini dosya ve uygulamaların üzerine getirerek, o dosyanın ve uygulamanın özelliklerine göz atabilmesine olarak sağlayan yeni bir dosya sistemine sahip bulunuyor.

Yeni tarayıcı ayrıca kullanıcıların film, fotoğraf, belgeler gibi dosyaları bağlantılı uygulamayı açmadan ön izleme yapabilmelerini sağlayan Quick Look adlı bir özellik sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı bir film dosyasına QuickTime programını çalıştırmadan ön izleme yapabilecek.

.İPHONE İÇİN PROGRAMCILARA ÇAĞRI

Appel ayrıca 29 Haziran'da çıkaracağı müzikçalarlı mobil telefon iPhone'un yeni uygulamalarının geliştirilmesinde üçüncü taraflara yeşil ışık yaktı. Eski stratejisinden "u dönüşü" yapan şirketin Başkanı Jobs, programcıların iPhone'un web uygulamalarını geliştirmekte yardımcı olabileceklerini ve böylece yakında piyasaya çıkacak cihazın güvenliği korunmak şartıyla özelliklerinin artırılabileceğini söyledi

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <