Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

A.P. bilgi güvenliğine Türk damgas

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #224824 12-06-2007 20:06 GMT-1 saat    
Alman parlamentosunun bilgi güvenliğine Türk damgası

Üniversite eğitimi için Almanya'ya göç eden ve orada Kobil isimli bir şirket kuran İsmet Koyun'un geliştirdiği güvenlik çözümü Almanya Federal Meclisi'nde kullanılmaya başlanıyor.

İki faktör kullanıcı doğrulamasına olanak sağlayan KOBIL Tek Kullanımlık Şifre Çözümü SecOVID ile Alman Federal Meclis delegeleri, Haziran ayından itibaren Parlamento Bilgi Sistemi'ne güvenli erişim imkanına sahip olacaklar. Parlamenterler tek bir tuşa basarak bir defa geçerli olacak erişim şifrelerini, kendilerine özel KOBIL SecOVID Token ile üretecekler.

Kriptografik olarak hesaplanan şifreler önceden şifrelerin belirlendiği TAN-tabanlı çözüme göre çok daha fazla komfor ve güvenlik sağlarken, gerektiğinde token pilinin değiştirilebilmesi yönetim ve destek giderlerininin de büyük ölçüde azaltmasına olanak sağlayacak.

Kobil tarafından geliştirilen tek kullanımlık şifre ve güvenli internet erişimi teknolojileri halen birçok finans kuruluşunda kullanılırken 2007 başında Almanya'nın en büyük bankalarından Commerzbank da kurumsal internet şubesi kullanıcıları için KOBIL çözümlerini tercih etmişti. Commerzbank adını Türkler, milli takımımızın cezalı olduğu dönemde maçlarını oynadığı Almanya'nın Frankfurt kentindeki stad isminden hatırlayacaklar. Commerzbank Arena.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <