Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

2 milyon kişinin bilgisi çalındı..!

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #235293 08-07-2007 09:40 GMT-1 saat    
ABD'de bir çok farklı sektörde faaliyet gösteren Fidelity National Information Services şirketi inanılmaz bir veri hırsızlığı olayı ile karşı karşıya kaldı.

ABD'de bir çok farklı sektörde faaliyet gösteren Fidelity National Information Services şirketi inanılmaz bir veri hırsızlığı olayı ile karşı karşıya kaldı. Şirketin yaklaşık 2.3 milyon müşterisinin kredi kartı, banka hesap numaraları ve diğer kişisel bilgilerini içeren veriler şirketin bir çalışanı tarafından çalınarak illegal faaliyetler yürüten bazı kişi ve kurumlara satıldı. Söz konusu veriler kullanılarak banka hesabı ve kredi kartından para çekildiğinden şikayetçi olan kimse yokken, söz konusu bilgilerin spam e-posta gönderen bir çok internet sitesinin eline geçtiği belirtiliyor.

Yaklaşık 2.3 milyon kişinin banka hesap özetleri, kredi kartı numaralarının çalındığı olaydan kimsenin etkilenmemesi için şirket bir dava açarak çalışanı çaldığı bilgileri geri vermeye mecbur ederken, bu bilgileri satın alan şirketleri de bilgileri kullanmaktan men etmeye çalışıyor. Söz konusu çalışanın işten çıkarıldığı ifade edilirken, olaydan etkilenen 2.3 milyon kişinin haberdar edilmesi sürecinin de başlatıldığı belirtiliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <