Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Flash Bellek Üzerinde Güvenlik Yazılımı..!

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #236345 12-07-2007 10:03 GMT-1 saat    
Güvenlik yazılım üreticisi Computer Associates (CA), Internet Security Suite 2007 yazılım paketini, şu anda Kuzey Amerika'da CD veya DVD yerine 2 GB'lık bir flash bellek üzerinde sunuyor. Açıkçası kullanıcıları çekmek için oldukça güzel bir hamle gibi görünüyor.

Ülkemizde şu anda CD ile verilen versiyonu 35$'dan satılan ürünün flash bellekli ve yenilenmiş sürümünün $100 civarındaki fiyatı, ürünün flash bellek üzerinde satılıyor olma çekiciliğini bazı kullanıcılar için giderebilir. Ancak yazılımın sunuluş tarzının değişmesi, yakında diğer firmalarında benzer bir girişimde bulunabileceğinin işareti olabilir.

Yazılımı yükledikten sonra flash belleği dosyaları paylaşmak için de kullanmak mümkün. Hatta CA, ReadyBoost destekli bir ürün olduğunu belirtmiş ve yazılımın da Vista ile uyumlu olduğunu belirterek, "ReadyBoost'u kullanarak performansınızı da artırırsınız" diyor. Yaptığımız ReadyBoost testlerinde 1.5-2GB gibi yüksek belleğe sahip sistemlerde ReadyBoost'un bir işe yaramadığını, 512MB sistem belleğine sahip sistemlerde ReadyBoost'un işe yaradığını gördük. (Bu testimiz yayınlanmamış olarak arka planda bekliyor ne yazık ki).

USB belleğin yapısı da oldukça ince görünüyor. Daha kolay taşıma için kredi kartı büyüklüğünde bir taşıma aparatı var. Zira flash belleğin inceliği SIM kartlar gibi, doğrudan USB soketinin içine takıyorsunuz. Yazılımın satıldığı kutusunun büyüklüğü de kredi kartı kadar.

Her ne kadar USB flash belleklerin fiyatı çok düşük seviyelerde olsalar da (fiyatları 20-35$ arasında değişiyor), yazılımın bu şekilde sunuluyor olması kesinlikle ilgi çekici. Üstelik verilen flash belleğin tasarımının da kendine has olması bir artı olmuş.

Teknofiyat'tan yaptığımız aramalarda, ülkemizde satılan Antivirüs, Internet Güvenlik paketlerinin fiyatları ile ilgili olarak şu bilgilere ulaştık:

Norton Internet Security 2007 (Kutulu) : 44$
Kaspersky Internet Security 6.0: 28$
Panda Platinium Internet Security 2007: 47$
F-Secure Internet Security 2007: 27$
McAfee Internet Security Suite 2007: 45$
CA Internet Security Suite: 35$

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <