Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İnternette En Ucuz Ülkeler

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #238934 19-07-2007 19:46 GMT-1 saat    
Apple, önceki sürümde yer alan 8 önemli güvenlik açığını gidererek yeni bir QuickTime sürümü yayınladı. Apple'ın meşhur çalıcısı son 3 ayda 3 kez yamandı.


Apple, bir önceki sürümde yer alan sekiz önemli güvenlik açığını gidererek yeni bir QuickTime sürümü yayınladı. Uzaktan kod çalıştırma ve kullanıcının bilgilerinin çalınması gibi riskler taşıyan güvenlik açıkları QuickTime'ın hem Windows hem de Macintosh sürümlerini etkiliyordu. H.264, .mov, .m4v, ve SMIL dosyalarının gösterimi sırasında beklenmedik uygulama sonlandırmasına sebep olan ilk dört açıkl bellek problemleri de yaratıyordu.

Dosya doğrulama yöntemi ile bu sorunları aşan Apple'ı asıl uğraştıran açıklar ise Java ile ilgili olan ve uzaktan kod çalıştırarak zararlı bir web sitesinin çalıştırılmasına sebep olan ve kötü niyetli bir kullanıcının kurbanın tüm ekranını görebileceği güvenlik açıkları oldu. Doğrulama denetimlerinin geliştirilmesi ve JDirect desteğinin kaldırılması ile bu sorunları da gideren Apple QuickTime kullanıcılarının yeni sürümü yüklemesini şiddetle tavsiye ediyor.

Güvenlik açıkları ile ilgili Apple'dan yapılan resmi açıklamaya ulaşmak ve güncellenmiş yeni sürümü indirmek için tıklayın. Bu yıl özellikle QuickTime başta olmak üzere ürünlerinde güvenlik problemleri yaşayan Apple, daha önce de Mayıs ayının başında ve sonunda QuickTime için iki farklı güncelleme yayınlamıştı.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <