Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Avrupa'nın En büyük PPP Projesinde

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #238935 19-07-2007 19:47 GMT-1 saat    
Bir zamanların Internet Explorer rakibi tarayıcı Netscape sessiz sedasız yayınlanmaya devam ediyor. Yaşayan efsanenin yeni sürümünü denedik.


Netscape Navigator 1997 yılında tarayıcı pazarındaki payını %80'lere ulaştırmayı başarmış, Internet Explorer 4'ün çıkmasıyla birlikte düşüşe geçmişti. Daha sonra Microsoft'un akıllı politikaları sonucu tarayıcı savaşını kaybedip kodlarını açmıştı. O kodlardan oluşturulan Mozilla ve Firefox'un yanında Netscape de yoluna devam ediyor. Eski zamanların Netscape'ine hiç benzemese de Firefox tabanlı Netscape denemeye değer. Firefox'la birlikte Netscape de doğal olarak güncelleniyor. 9.0 beta sürümü Firefox 2.0.0.4 üzerine kurulmuş. Bu demek oluyor ki Firefox'un tüm imkanları Netscape'de mevcut. Buna eklentiler ve temalar da dahil.

Mazide Bir Tarayıcı

9 beta sürümüyle gelen diğer özelliklerin bazıları şunlar: yeni arayüz, URL düzeltme (örneğin googlecom yazınca google.com'a gitmesi), Haber (News) menüsü altında güncel haberler, bir bağlantıyı sık kullanılanlara eklemeye gerek kalmadan akılda tutan bağlantı not defteri, sayfalarla ilgili yorumlarınızı diğer Netscape kullanıcılarıyla paylaşma, sekme geçmişi... Tüm özellikleri yazmamamıza rağmen uzun bir cümle oldu ancak anlatamadıklarımızı görebilmenizin tek yolu kendiniz denemeniz.

Gelelim gereksiz bilgilere: Netscape Navigator tarayıcı savaşında tutunmak için "o kadar çok şey ekledik ki iki sürüm birden atladık" diyerekten 4 sürümünden direkt olarak 6 sürümüne atlamıştı. Ayrıca Netscape Navigator 4.51 sürümü dışında Türkçe'ye resmi destek vermemişti.

Netscape 9 Windows, Mac OS X ve Linux üzerinde çalışabiliyor. Yazılımın Türkçe sürümü yok, ki büyük bir eksik. Firefox'u seviyor ve İngilizce biliyorsanız Netscape'e aşina olabilirsiniz demektir. Aşağıdaki bağlantılardan edinebilirsiniz.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <