Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Eastwood'un unutulmaz karakteri çizgiromanda

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #240195 22-07-2007 20:33 GMT-1 saat    
Western sineması ile az da olsa ilgilenenler bu türün efsane yönetmeni Sergio Leone ve efsane aktörü Clint Eastwood'un meşhur üçlemesini mutlaka bilirler. A Fistfull of Dollars (Bir Avuç Dolar) (1964), For a Few Dollars More (Bir Kaç Dolar İçin) (1965) ve The Good, the Bad and the Ugly (İyi, Kötü ve Çirkin) (1966) filmlerinden oluşan bu üçleme western türünün en başarılı olanları olarak görülmesinin yanısıra Eastwood'un büründüğü gizemli kovboy The Man With No Name (Adı Olmayan Adam) sinema tarihinin en unutulmaz anti-kahramanlarından biri olmuş, hatta bir anti-kahraman prototipine dönüşmüştü.

Dizi ve filmlerin çizgiroman telif haklarını almayı kendine misyon edinmiş olan Dynamite Entertainment bu ünlü üçlemenin yapımcı stüdyosu MGM'den The Man With No Name'in çizgiroman telif haklarını alarak Lone Ranger'ın ardından listesine ekleyeceği yeni western çizgiromanının yazarlığına da Christos Gage'i (Stormwatch PHD, Annihilation Conquest: Quasar) getirdi.

Gage'nin The Man With No Name serisinde yazacağı 6 sayılık ilk hikaye üçlemenin son filmi olan The Good, the Bad and the Ugly'nin hemen sonrasında geçecek. Adı Olmayan Adam'da binlerce dolar değerinde Konfederasyon altını vardır. Birlik Ordusu ise bir köprüyü havaya uçurmuş olduğu için (bu olay filmde olmuştu) ve paradan haberi oldukları için onun peşindedir, aynı zamanda Konfederasyon da paralarını aldığı için onun peşindedir. Peşindekileri atlatarak ortadan kaybolmaya çalışırken çöle doğru at sürer. Burada Katolik misyoner rahipler ile karşılaşır (filmde onun hayatını kurtaran rahipler), rahipler onlarda hazine olduğunu düşünen bir çete tarafından saldırıya uğramışlardır. Rahiplerden biri Adı Olmayan Adam'dan yardım diler ve ölür. Adı Olmayan Adam bunun kendi sorunu olmadığını söyleyerek oradan uzaklaşır… sonra lanetler okuyarak atını çevirir ve misyonerlerin bulunduğu yere doğru sürer.

Gage'nin hikayesinde The Good, the Bad and the Ugly filminden göreceğimiz diğer tek karakter Tuco'nun kardeşi Peder Ramirez olacakmış. Gage hikayeleri filmleri izlemeyenlerin de anlayıp takip edebilecekleri bir şekilde hazırlayacağını belirtmekte.

Christos Gage'ye The Man With No Name'in geçmişine, nereden geldiğine dair bir hikaye anlatıp anlatmayacakları sorulduğunda Gage bu konuda ikilemde olduklarını itiraf ediyor. Filmlerde karakterin geçmişinin asla anlatılmadığını, adının asla söylenilmediğini ve böylece gizemini daima koruduğunu belirten Gage filmlerde yaratılan bu gizemi bozmak istemediklerini açıklıyor. Fakat bir yandan da A Fistfull Of Dollars filmindeki bir sahneyi vurguluyor: “İçlerinde genç bir oğlanın da olduğu bir aileyi kurtardığında neden yardım ettiği sorulunca 'Çünkü ben onun yaşındayken ortada yardım edecek kimse yoktu' diye yanıt veriyor. Bu neredeyse anlatılmak için yalvaran bir hikaye, fakat aynı zamanda eğer anlatırsak karakteri daha az gizemli ve karizmatik yapma ihtimali de var.”

Her ne kadar telif haklarını Dynamite almış olsa ve Christos Gage ile birlikte ilk hikaye hazırlanmış olsa da şu an MGM'in proje için onayı beklenmekte. Çizgiromanın yayınlanması konusunda son kararı verecek olan MGM onay verirse hikaye hemen bir çizere çizdirmeye başlanılacak ve ilk sayı için bir yayın tarihi belirlenecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <