Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

The Moth

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #240198 22-07-2007 20:37 GMT-1 saat    
Kaşmir, yünlü, ipekli giysilerinizin (!) ve Kötü Adamların korkulu rüyası THE MOTH nam-ı değer Jack Mahoney geri döndü. Malumunuz çizgi roman dünyasının büyük bir bölümü böcekgillerden oluşuyor :) Ant-Man, Spider-man, Blue Beetle… Bu kahramanların arasına 2004 yılında katılan The Moth; türkçe adıyla Güve; Russ Manning, Kirby ve Eisner ödülleri sahibi Steve Rude tarafından yaratılmış. İlk 4 sayısı (aslında Who is The Moth özel sayısıyla 5) Dark Horse tarafından basılan Güve'nin yayın hayatı oldukça kısa sürmüş. Başta, popüler animasyon serisi The Tick (Kene) gibi bir çizgi roman taşlaması gibi gözükse de kendini oldukça ciddiye alan kahramanımız, Eric Larsen'ın Savage Dragon'ı, Mike Allred'in Madman'i ile Kirkman'ın Invincible'ını andırıyor. Altın Çağ çizgi romanlarının genel naifliğini taşıyan The Moth, renkli karakterleriyle oldukça eğlenceli bir seri. Moth'un alter ego'su Jack, gerçek hayatta bir sirk akrobatı.

Amerikan Ekolünün yetkin çizerlerinden olan Steve Rude, çağdaşı pek çok çizer büyük yayınevlerinin gölgesinde çalışıp, Marvel ve DC'nin popüler karakterlerini resimlerken, 80′li yılların başında Mike Baron'la beraber yarattığı, Alex Toth'un Space Ghost'una benzeyen (ki bu arada Türkiye'de oldukça sevilen çizer Ivo Milazzo'nun da Toth hayranı olduğunu parantez içinde belirtelim), 500 yıl sonrasını anlatan bilim kurgu serisi Nexus'la ünlenmiş. ”Dude” lakaplı Steve Rude'un genel çizim karakteristiğinde; temiz ve dinamik figürlerinde özellikle Jack Kirby'nin etkisi hissedilmekte. Steve Rude, kısa bir süre Nexus'un Arşiv ciltlerini de basan Dark Horse'la beraber çalışmış. Rude, geçtiğimiz yıl kendi yayınevi Rude Dude Productions'ı kurdu. Dude Productions'ın ilk yayını bu ay satışa sunulacak olan Nexus sayı 99. The Moth ise Şubat 2007′den itibaren maceralarına kaldığı yerden devam edecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <