Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Madman

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #240202 22-07-2007 20:41 GMT-1 saat    
Eğlenceli, uçuk kaçık bir çizgi roman karakterini tanıma hazır mısınız ?

Güzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelll…Mike Allred'in, Madman'i kesinlikle ortalama bir kahraman değildir (!). Madman'in bilinen diğer adı Frank Einstein'dır (Allred, Frank Sinatra - Albert Einstein isimlerinin bir araya getirerek hınzırca bir isim bulmuş. Frankenstein der gibi). Bir araba kazasında ölen Frank, altın çağ çizgi romanlarından fırlamış gibi gözüken çılgın bilim adamları Dr. Egon Boiffard ve Dr. Gillespie Flem tarafından hayata döndürülür. Frank'in artık inanılmaz güçleri vardır. Hızlı refleksler, önemsiz derecede gelişmiş duyular (!) ve bir başkasının duygularını sezebilme yeteği… Ancak kahramanımız, önceki hayatına dair sönük, silik bir kaç anı haricinde hiçbirşey hatırlamaz. Madman köstümü ise bu beli belirsiz anılarının bir parçasıdır. Çocukken okuduğu çizgi roman karakteri Mr. Excitement'dan (Bay Heyecan) etkilenmiştir.

Frank, on parmağında on marifet olmasına karşın uzun bir süre başı boş bir şekilde ortalıkta dolaşır. Tıpkı bir zombi gibi… Onu tekrar ayağa kaldıran Dr. Flem ve Boiffard son bir denemeyle Frank'in beyin gücünü zorlayarak arttırır, kafasındaki sinir sistemini ve dokularını tamamen değiştirir ve ardından kahramanımız hastaneyi terk eder. Buna rağmen Frank, mavi derisinden ve Frankensteinvari yaralarından kurtulamaz. Öldükten sonra geri dönen çizgi roman kahramanlarının aksine Frank'in karşı cinsle ilişkileri oldukça istikrarlıdır (!). Ve her ölü adam gibi hortladıktan sonra gider, eski kız arkadaşını bulur. Sadık kız arkadaşı Joe, sekreterlik yaparak hayatını kazanmaktadır. Madman, Hoople (İngilizce'de ibibik, çavuşkuşu anlamında bir kelime) gezegeninden Mott'u, çılgın uzaylı Zenelle'den kurtarır (Mott the Hoople 1970′lerin İngiliz Rock grubunun adı. David Bowie bu grubun sıkı bir hayranıymış). Frank'in çılgın arkadaşları sadece Mott'la sınırlı değildir. Görünmez bilim kadını Gale ve Madman'in kız arkadaşına göz koyan Astroman de vardır.

Madman'in birincil düşmanı eski patronu Mr. Monstatd'dır (Aslında mantıklı. Ölümden geri dönseniz, ilk düşmanınız eski işvereniniz olur). Ki daha sonradan müttefikleri haline gelecek olan Mutant Sokağının Beatnik'leri (50′li yılların Beat kuşağını aşağılamak için kullanılan bir tür kelime. Hippy'lerin öncüleri), Cehennem'den gelen G-Man, The Puke (kusturucu) gibi düşmanları vardır. Bunların herbiri en az Frank kadar çatlaktır.

Robert Rodrigez, Sin City II'nin çekimlerinin ardından Harvey ödüllü seriyi sinemaya uyarlayacak. Madman rolü için Johnny Depp, Viggo Mortensen, Elijah Wood gibi isimler konuşulmakta. Depp'in karaktere sempatiyle baktığı söylenmekte (söylentiler…söylentiler… söylentiler…)

Mike Allred'in Madman'in çılgınlığı Spielberg'in yarattığı kısa ömürlü animasyon serisi Freakazoid!'de bulaşmıştır.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Eldivenleri Eisner'ın The Spirit'inden (bir başka ölüp geri dönen kahraman daha) ödünç alınmış gibi

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <