Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Star Wars… Daima

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #240203 22-07-2007 20:44 GMT-1 saat    
Star Wars altı filmlik seriye 2005 yılında son noktayı koymuş olsa da George Lucas tarafından Star Wars evreninin yepyeni maceralarla yoluna devam edeceği duyurulalı epey oluyordu.

Star Wars evrenini devam ettirecek yapımlardan ilki Episode II: Attack of the Clones ve Episode III: Revenge of the Sith arası dönemi anlatacak olan 3D CGI animasyon ile hazırlanan yeni The Clone Wars animasyon serisi olacak. Yaklaşık üç yıl önce 2D animasyon ile hazırlanmış olan Clone Wars serisi süre olarak çok kısıtlı bölümlerden oluşmaktaydı. Yeni 3D animasyon serisinde ise her bölüm yaklaşık 30 dakika sürecek ve çok daha uzun bir seri olacak. Clone Wars'ın statüsünün PG-13 olacağını belirtmekte de fayda var, yani kesinlikle çocuksu bir animasyon beklemeyin (Amerikan Film Enstitüsü standartlarına göre beş Star Wars filmi PG statünde olup seriden sadece Episode III: Revenge ot the Sith filmi PG-13 statüsünde yeralmakta, bu durum da sanırız animasyon serinin epey karanlık ve sert bir tonda olacağını belirtmek için yeterli). Amerika'da 2008 sonbaharında yayınlanmaya başlayacak bu seri kuşkusuz eşine ender rastlanır büyüklükte bir ilgi çekecek. Henüz hangi kanal tarafından yayınlanacağı belli değil ama tüm kanalların bu serinin yayın haklarını elde etmek için birbirleriyle muazzam bir kapışma içine gireceklerini tahmin etmek için dahi olmaya da gerek yok.


Tv'de yayınlanacak ikinci büyük Star Wars olayı ise “live-action” olarak çekilecek tv dizisi olacak. 2009 yılında yayınlanmaya başlayacak dizi Episode III: Revenge of the Sith ile Episode IV: A New Hope filmleri arası dönemde geçerek prequel üçleme ile orjinal üçlemeyi birbirine bağlayacak. Galaktik İmparatorluk'un ilk zamanları, Asi Güçleri'nin ilk doğuşu ve iki taraf arasındaki ilk çatışmaların anlatılacağı dizide filmlerden tanıdık karakterleri görmeyi bekleyebilirsiniz. Şu anda en önemli Star Wars tv projesi olarak görülen yapım ile ilgili George Lucas ve yapımcı Rick McCallum her türlü bilgiyi saklamak konusunda şu an için kesinlikle kararlılar. Bilinen tek şey şu sıralar projenin henüz ön yapım aşamasında olduğu ve senaryoların hazırlandığı, toplam 100 bölümden oluşacağı ve her bölümün bir saat uzunluğunda olacağı. Lucas'ın bazı bölümlerde yönetmenliği üstlenebileceği, dizi ekibi için daha çok bağımsız filmlerde çalışmış yönetmenler aradığı da bir başka söylenti. İşin arkasında George Lucas'ın kurucusu ve sahibi olduğu Hollywood'un bir numaralı özel efekt firması Industrial Light & Magic (ILM) gibi bir dev olduğundan bugüne dev herhangi tv dizisinde görülmedik kalitede bir görsellik bekleyebilirsiniz.

Star Wars furyası bu iki yapım ile önümüzdeki yıllarda da hiç hız kesmeden yoluna devam edecek gibi gözüküyor. Yıllar boyunca sinema tarihini işgal eden seri bu sefer tv ekranlarını işgale hazırlanıyor. Amerika'da henüz her ikisini de hangi kanalın yayınlayacağı belirsiz olan yapımların ülkemiz tv kanalları tarafından satın alınarak yayın şansı bulup bulmayacağını ise zaman gösterecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <