Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

HollywoodLand

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #240204 22-07-2007 20:45 GMT-1 saat    
Ülkemizdeki gösterimi 26. İstanbul Film Festivaliyle sınırlı kalan, yönetmen Allen Coulter'ın ilk uzun metrajlı filmi Hollywoodland, sinema tarihinin efsanevi Superman'lerinden George Reeves'ın 16 Haziran 1959 tarihinde evinde ölü olarak bulunmasıyla ortaya çıkan gerçeklerin ardında, izleyiciyi Amerikan Sinema Endüstrisinin hiç bilinmeyen, aslında çok da irdelenmeyen yüzüyle tanıştıran bir başyapıt. Ben Affleck, Daine Lane ve Adrian Brody gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı 2006 tarihli filmin DVD'si geçen hafta Tiglon firması tarafından satışa sunuldu. Eski Hollywood'u Yaratmak, Manşetlerin Arka Planı, Geçmişte ve Bugün Hollywood gibi özel ekler de içeren DVD, Türkçe alt yazı destekli. DVD'de filmden çıkarılmış sahnelerde yer almakta.

50′li yıllarda Superman rolü ile özdeşleşen George Reeves'in ölümünün ardındaki gizeme odaklanan filmin orjinal adı Superman ile özdeşleşen tema sözü olan “Truth, Justice and American Way” olarak konulacaktı, bu söz Amerikan sinema sektörüne ve adalet sistemine eleştirilerde bulunan filme çok güzel uymaktaydı. Fakat Superman filmlerinin yapımcısı Warner Bros. filmin yapımcı şirketi Miramax'a dava açmakla gözdağı verince Miramax filmin adını Hollywoodland olarak değiştirmek zorunda kaldı. Warner Bross'un baskısı nedeniyle filmin trailer'ında Superman'in alametifarikası “S” sembolunü görülmüyodu.

Filmin pek çok festivalde En İyi Film dalında aday gösterildiğini ve çeşitli ödüller aldığını belirtelim.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <