Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

The Fountain - Darren Aronofsky

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #240206 22-07-2007 20:55 GMT-1 saat    
Pi ve Bir Rüya için Ağıt /Requiem For A Dream) filmlerinin dahi yönetmeni Darren Aranofsky'nin son projesi “The Fountain” (Kaynak) sonunda görücüye çıktı.

Yönetmenin yıllardır üstünde çalıştığı proje, stüdyo ile anlaşmazlıklar, başrol oynaması planlanan Brad Pitt'in ayrılması gibi talihsiz aşamalardan geçti. Bir aşamada senaryosunu çekemeyeceğini düşünen Aronofsky, bizim için şanslı bir şekilde başka bir mecrayı, 9.sanatı kullanmaya karar verdi. Çizer Kent Williams'la yaptığı işbirliğinin sonucu, inanılmaz renklendirilmiş, 176 sayfalık maxi boyutta bir resimli roman Vertigo tarafından yayınlandı.Konuya gelince, kısaca insanın hayatı, ölümü ve evreni sorgulaması diyebiliriz. Bin yıla yayılmış üç ayrı zaman diliminde geçen öyküde, ana karakter Tomas XV. Yüzyılda Maya topraklarında bir İspanyol fatihi, günümüzde karısının ölümcül kanser hastalığına çare bulmaya çalışan bir doktor ve XXV. YY'da uzayın derinliklerini keşfeden bir astronot olarak karşımıza çıkıyor.

İnanışa göre, ölümsüzlük ağacını bulan ve özsuyundan yapılan iksiri içen kişi ölümsüzlüğe kavuşacaktır. Tomas büyük bir aşkla bağlı olduğu karısından sonsuza kadar ayrılmamak için iksiri bulmaya ant içer.

The Fountain sinema uyarlamasında, Tomas karakteri Hugh Jackman tarafından canlandırılıyor. Tomas'ın eşi rolünde, gerçek hayatta Aronofsky ile evli olan Rachel Weisz var. Eleştirmenler, bu rolde her ikisinin de üstün bir performans sergilediğini yazmış. Özel efektler için CGI kullanılmamış, bunun yerine kimyasal çözümlerle daha fazla doğallık aranmış. Şiirsel görüntüleri ustaca vurgulayan müzik Kronos quartet ve İskoç rock grubu Mogwai'den.

Tanıtım filmindeki muhteşem görsellik, beklemeye değdiğini ve yönetmenin bu filmde kendini aştığını gösteriyor.

Film $35 milyonluk bütçesine karşın, Kasımda gösterime girdiği ABD'de büyük bir gişe başarısına ulaşmadı. Zaten, ticari bir film olmadığı, daha ziyade bir “auteur” ün kendi sanatında bir başyapıt arayışı olduğu belli. IMDB sitesinde filmi görenlerin yorumlarının birleştiği nokta, bu filmin yorumlanamayacağı, herkesin görerek yaşaması gereken bir sinema deneyimi, bir şaheser olduğu yönünde.

Sabırsızlıkla bekliyoruz, bu arada Vertigo'nun albümü bize teselli olabilir.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <