Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Michel Vaillant Türkiye

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #240207 22-07-2007 20:56 GMT-1 saat    
Ünlü Fransız çizgi romancı Michel Vaillant yeni kitabında Paris-Dakar rallisinin bir etabını Anadolu üzerinden geçirdi. Türkiye ve rakıyı tanıttı

Fransız çizgi roman yazarı Michel Vaillant, Paris-Dakar yarışlarının organizatörü Rene Metge'in Türkiye'de yapılan “Rallye d'Orient” rallisinin 4. etabına, yarışmacı olarak katılarak çizgi roman kitabı yaptı. “Cehennemde pistin dışında” isimli çizgi romanda, rallinin Türkiye ayağı Ankara'dan başlayarak Sivas-Erzurum-Ürgüp ve Kapadokya'ya kadar uzanıyor. Romanda, yarış sırasında yola aniden çıkan Mete adlı bir Türk çocuğuna çarparak yaralayan yarışçı Vaillant, çocuğa yardım ediyor. Türk pilot Jason Tahincioğlu ise Fransız pilota tercümanlık yapıyor. Yarıştan sonra da Türk çocuğu unutamayan Fransız yarışçı, Mete'yi hastanede de ziyaret ediyor. Romandaki yarışçı yarışın Sivas-Ürgüp etabında ise yola çıkan bir traktöre çarpıyor ve yardım almak için bir köye gidiyor. Kitap, Belçika ve Fransa'da satışa sunuldu.

Milliyet - 04.01.2007 - Emin VAROL


Michel Vaillant, bir yarış pilotu ve bu serideki ana karakterin adı. Yaratıcısı ve çizeri Jean Graton. BD'nin en eskilerinden olan bu seri, ilk defa 1957'de Tintin hebdo dergisi içinde yayınlanmaya başlamış. Tamamen otomobil yarış sporu ve çevresinde kurgulanmış olan maceraların gerçekçi bir temele oturmasının sebebi, yaratıcısının bu sporun içindeki sürücüler, üreticiler vs ile yakın ilişkileri ve dostluğu.

Günümüze geldiğimizde seriden 69 albüm yayınlanmış, toplam satışlar 20 milyon albümden fazla tahmin ediliyor. 1970'lerde TV uyarlaması yapılmış, 1990'da çizgi film olarak 65 bölüm yapılmış, 2003 te sinema filmi çeklimiş. Yani her ne kadar son yıllarda biraz demode kalsa da, Fransa popüler kültürüne mal olmuş önemli bir seriden bahsediyoruz. Haberde bahsedilen albüm, 69. albüm. Orijinal adı "Hors piste en enfer". Fransa'da 2006 Mayıs ayında satışı sunulmuş.
Son yıllarda Jean Graton ve renklendirmelerde ilk yardımcısı olan eşi Francine Graton bayrağı yavaş yavaş oğul Philippe Graton ve eşi Dominique Graton'a devretmiş. Senaryolarda Philippe devreye girerken, eşi de renklendirme ve yazılar ile uğraşıyor. Jean Graton desenlere devam ediyor. Tabii stüdyoda aile fertleri dışında çalışan profesyoneller de daima olmuş ama hoş bir aile geleneği söz konusu bu BD'de.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <