Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı

> 1 <

_antika_

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2646 ileti
Yer: Bursa
İş: Öğrenci
Kayıt: 28-05-2006 15:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #241269 27-07-2007 06:29 GMT-1 saat    
Toshiba dünyanın en hafif disüztü bilgisayarı, 779 gramlık Portege R500′ü duyurdu

TNB Bilgisayar Sistemleri, üzerinde optik sürücüye sahip dünyanın en hafif dizüstünü duyurdu. Toshiba'nin eseri olan Portege R500, taşınabilirlik, verimlilik ve tasarım ile mobiliteyi bir üst seviyeye taşıyor. Önceki Portege serisinin devamı olarak, iş verilerinin ve kişisel bilgilerin güvenliği için kurumsal kullanıcılara şık ve verimli bir seçenek sunuyor.

Üzerinde dahili optik sürücüsü bulunan Portégé R500 sadece 779 gram ağırlığıyla pazarın benzer özelliklerdeki cihazlarından yaklaşık 100 gr daha hafif. Ayrıca ürün Toshiba'nın flash tabanlı 64 GB Solid State Disk'li ( SSD ) ilk dizüstü olma özelliği de taşıyor. SSD'ler titreşim ve şoklara karşı daha dayanıklı olmakla birlikte daha sessiz, daha verimli ve daha hızlı boot-up ile okuma sürelerine sahip.
Üzerinde optik sürücüsü bulunan Portégé R500, dünyanın ilk 7 mm'lik optik disk sürücüsünü içermektedir. Bu özellik, cihazın ultra taşınabilir formunu korurken sistemin genel verimliliğinin korunmasına yardımcı oluyor. Tümleşik DVD Super Multi Sürücü, sadece 19.5mm inceliğinde bir çözüm ile harici sürücü ve kablo taşınmasına gerek kalmaz ve mobil bilişim için cihazı ideal hale getirir.
TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Genel Müdürü Aytaç Biter, “ Gerçek bir mobil cihaza baktığınızda tasarımın ana odak noktası ağırlık ve ebat olmalı. Ağırlığı azaltmak kolay, asıl konu işlevselliği arttırırken yüksek kalitede veri koruması sağlamak - şu anda asıl zorluk bu. “ diyor ve ekliyor “ Gelecek seviye mobil işleme geçiyorsanız tek bir taşınabilir cihazda, tüm kullanıcı isteklerini göz önünde bulundurmalısınız. Portege R500 inanılmaz derecede ince ve hafif olabilir, ancak kendisinden iki kat büyük bir PC'de bulunabilecek tüm fonksiyonelliğe sahip.”
Mobilitenin getireceği tüm olanakları sunan Portégé R500, iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun dünyanın ilk diagonal transreflektif 12.1'' genis ekran LED backlit ekranına sahiptir. Bu eşsiz yenilik, bütün ışıklandırma koşulları için idealdir. İç mekanlarda, LED backlit ekran, zengin çözünürlüklü ve üstün kaliteli görüntüler sağlarken, dış mekanlarda yansıtmalı ekran güneş ışığını kullanarak imajları görüntüler. Kullanıcılar ofis veya evlerin dört duvarının ötesinde mobil bilişim deneyimi yaşayabilirler.
Portégé R500 değişik pil seçeneklerine bağlı olarak kullanıcılara 7 ila 12.5 saat pil ömrü sunmaktadır.

Üstün Koruma


Küçük ebatlarına rağmen Portégé R500 güvenlik ver veri korumasıyla ilgili yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Parmakizi okuyucusundan sıvı sızdırmaz klavyeye, harddisk korumasından yoğun magnezyum alaşımlı kasaya, daha güvenilir bir mobil bilişim için tasarlanmıştır.


Yeni Docking Ünitesi

Portégé R500, ofis veya ev kullanımı için, üzerinde dört USB port, Gigabit Ethernet bağlantısı, DVI ve RGB arabirimlerinin bulunduğu Toshiba Slim Port Replicator II'ye bağlanabilir.
Portégé R500 'de standart olarak Orijinal Microsoft Windows Vista™ Premium kullanılmaktadır. Ilk modeller Temmuz ortasından itibaren pazarda olacaktır.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Fenerbahçeli>>>>>
> 1 <