Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

1 Terabyte′lık Disk

> 1 <

_antika_

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2646 ileti
Yer: Bursa
İş: Öğrenci
Kayıt: 28-05-2006 15:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #241270 27-07-2007 06:32 GMT-1 saat    

Seagate, dünyadaki dijital içeriğin hızlı artışına paralel olarak, geniş çapta kurumsal ve masaüstü bilgisayar uygulamalarına yönelik lider kapasite, performans ve güvenilirlik sağlayan 1 TB'lık sabit disklerini sunuyor.

Ev ve ofisteki dijital içeriğin bu hızlı artışı, muazzam miktarda sabit disk depolaması gerektiriyor. İşletmeler ve tüketiciler şaşırtıcı miktarda dijital içerik yaratıyor ve tüketiyor. Seagate, dünyanın artan dijital içerik ihtiyacını karşılamak amacıyla, evden, arabanıza ve ofisinize kadar uzanan, sektörün en ileri sabit disklerini sunmaya odaklanıyor.

Gartner Araştırma Başkan Yardımcısı John Monroe, işletme ağlarının ve ev eğlence merkezlerinin yüksek kapasiteli depolama ihtiyacının tamamen karşılanamadığını belirterek, tarihçilerin 1TB'lık disklerin sevkiyatını erişilebilecek en üst nokta olarak değerlendirebileceklerini ancak kullanıcıların bu cihazları olağan bulacağını ifade etti. Monroe, 1 TB ve üzeri disklerin hemen hemen her televizyonda ve çeşitli çok kullanıcılı ortamlarda standart ekipman olacağına inandıklarını belirtti.

Sektörün tek ikinci nesil masaüstü ve kurumsal segmentteki dikey kayıt yapan (PMR) sabit diskleri olan Barracuda 7200.11 ve Barracuda ES.2; 1 TB kapasite, 7,200 rpm dönüş hızı, 8,5ms ortalama arama süreli, 32 MB'a varan önbellek ve 5 yıllık garantiye sahip. Yeni sabit diskler, ürünün ömrünü uzatmaya yardımcı olan düşük işletim ısısıyla güç sarfiyatını en aza indiriyor ve 1 TB'lık veriyi sadece dört plakada topluyor.

Yüksek Kapasiteli Kurumsal Depolamanın Amiral Gemisi - Barracuda ES.2
Barracuda ES.2, ağ ve kademeli depolama çözümleri, diskten diske yedekleme ve geri yükleme, arşivleme çözümleri, zengin disk medyası içerik depolamasıyla kurumsal depolama ortamları için mükemmel tasarlanmış bir üründür.

Barracuda ES.2 sabit diskinin performans, güvenilirlik, kapasite ve enerji tasarrufu gibi güçlü özellikleri göze çarpıyor. Özellikler arasında yer alan RVFF (Rotational Vibration Feed Forward) sistemi, çoklu disklerin yoğun sıkıştırma performansını destekler. Barracuda ES.2, aynı zamanda masaüstü disklerden 10 kat daha gelişmiş , sektörün en başarılı hata payıyla, 7/24 veri erişimi ve 1,2 milyon saat aksamalar arası ortalama süre ile güvenilirliğini destekliyor.

Barracuda ES. 2'in pazara girişiyle birlikte Seagate, tüketicilerine SATA ile birlikte SAS arabirim seçeneğini sunarak bir ilki gerçekleştiriyor. SAS, kurumsal ortamlar için daha yüksek seviyede güvenilirlik, veri bütünlüğü ve performans sunuyor. SATA veya SAS aynı zamanda çözüm sağlayıcıları ve OEM'ler için daha üstün bir sistem tasarımı ve entegrasyonu sağlıyor.

EqualLogic Pazarlama Başkan Yardımcısı John Joseph, EqualLogic müşterilerinin, ağ depolama çözümleri konusunda doyumsuz bir yüksek kapasite ve performans taleplerinin olduğunu belirtti. Seagate'in 1 TB'lık sabit diskinin SAS veya SATA versiyonlarını sunma stratejisinin, müşterilerinin kurumsal depolama için yüksek performanslı ve kapasiteli diskleri tercih etmelerindeki öngörülerinden kaynaklandığını belirtti. Joseph, SAS gibi tek arabirim farklı ihtiyaçlara cevap vermenin teknolojik tasarım kararlarını ve müşteri tercihlerini kolaylaştırdığını ifade etti.

Seagate'in Barracuda ES.2'ye entegre edilmiş yeni PowerTrim teknolojisi, diskin güç sarfiyatını dinamik bir şekilde düzenliyor. PowerTrim ile Barracuda ES.2, toplam enerji tüketiminde % 20, GB başına watt'ta ise % 55'lik bir tasarruf sağlıyor.

Masaüstü Depolama - Barracuda 7200.11
Barracuda'nın ödüllü sabit diskleri, yüksek performans ve oyun bilgisayarlarından, masaüstü RAID'e kadar uzanıyor. Şimdi, 42 milyonun üzerinde sevkedilen PMR Seagate diskleriyle beraber ; 11.nesil Barracuda 7200 sabit disk serisinin kanıtlanmış teknolojisi, uzun ömürlülük için hayati olan yüksek kalite ve güvenirlilikteki 1 TB disklerin de piyasaya sunumunu sağlıyor.

Seagate'in Nor-Tech için değerli ve güvenilir bir tedarikçi olduğunu ifade eden Nor-Tech Başkanı David Bollig, firmanın ürün teslimatıyla da sektördeki ispatlanmış güvenilirliğini koruduğunu belirtti. Bollig, Nor-Tech müşterileri için daha çok seçenek sunacak olan Seagate'in yeni Barracuda diskleriyle müşteri portföylerini geliştirmeyi umduklarını sözlerine ekledi.

Barracuda 7200.11, kategori lideri ve en yüksek seviyedeki 105MB/s'lık sürekli aktarım hızıyla yüksek kapasiteli masaüstü sabit diskleri alanında tektir. 8 watt'lık düşük güç seviyesiyle, Barracuda 7200.11 sadece enerji tasarrufu sağlamıyor aynı zamanda daha serin çalışarak güvenilirliğini artırıyor. Bunların yanında, Barracuda 7200.11, insan kulağının duyma eşiği altındaki 2,7 bel gibi düşük bir seviyede çalışıyor.

Barracuda ES.2'in ve 7200.11'in yüksek miktarda sevkiyatına yılın üçüncü çeyreğinde başlanması bekleniyor ve 1TB kapasiteli Barracuda 7200.11 diskinin, tavsiye edilen perakende satış fiyatının da 399.99 dolar olması bekleniyor (ABD).

Seagate, dijital eğlence, güvenlik ve gözetim pazarlarına yönelik özel uygulamalar için sabit disk üreten mevcut tek şirkettir. Seagate, bu alandaki ürünlerini sunmaya devam ederken 1 TB'lık yeni ürünleriyle ilgili açılımları da önümüzdeki dönemde paylaşacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Fenerbahçeli>>>>>
> 1 <